Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Gama DAF XB nowej generacji będzie miała swoją światową premierę na wystawie Solutrans w Lyonie we Francji w dniach 21-25 listopada. W centrum uwagi znajduje się 12-tonowy XB Electric – pierwszy w Europie 12-tonowy elektryczny miejski samochód ciężarowy do dystrybucji miejskiej.

Na stoisku DAF  będzie on otoczony przez DAF XD Electric do bezemisyjnej dystrybucji regionalnej, XFC do zastosowań budowlanych oraz "topową lokomotywę" XG⁺ do transportu długodystansowego, co pokazuje, że firma DAF oferuje idealny samochód ciężarowy do każdego zadania transportowego.

Nowe pojazdy do dystrybucji miejskiej w klasie od 7,5 do 19 ton, to szeroka gama wysokowydajnych pojazdów elektrycznych o zerowej emisji .

Silnik elektryczny nowego DAF XB Electric zapewnia 120 lub 190 kW mocy nominalnej, w zależności od specyfikacji, oraz nominalny moment obrotowy 950 i 1.850 Nm (odpowiednio 2.600 i 3.500 Nm w wartości szczytowej). Akumulatory litowo-żelazofosforanowe (LFP) o wysokiej gęstości energii bez kobaltu i magnezu zapewniają od 141 do 282 kWh, umożliwiając zasięg do 350  bezemisyjnych kilometrów.

Początek strony