Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Dzięki zasięgowi do 450 km na napędzie elektrycznym, o 50 procent krótszemu czasowi ładowania i nowym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, nowe elektryczne ciężarówki Volvo FL i FE są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim, umożliwiając bezpieczny transport i logistykę o zerowej emisji.

W miarę jak miasta wprowadzają czyste strefy miejskie, ciężarówki o zerowej emisji są bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprostać tym wymaganiom, Volvo Trucks przedstawia nowe, elektryczne samochody ciężarowe średniej ładowności – Volvo FL i FE.

Volvo FL i FE idealnie nadają się do większości zastosowań w ruchliwych miastach, takich jak dystrybucja, wywóz śmieci i budownictwo miejskie. Wersje elektryczne są dostępne na rynku od 2019 r. i są sprzedawane na wielu rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii.

Moc ładowania prądem zmiennym elektrycznych pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem akumulatorowym została prawie dwukrotnie zwiększona do 43 kW, skracając czas potrzebny do ładowania akumulatora o około 50 procent. W ofercie znajdują się także niedawno zmodernizowane zestawy akumulatorów, zapewniające do 450 km całkowitego zasięgu na jednym ładowaniu.

„Volvo Trucks ma wiodącą na rynku ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych – stale je udoskonalamy, aby umożliwić większej liczbie przedsiębiorstw przejście na pojazdy o zerowej emisji w codziennej pracy” – mówi Jessica Sandström, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami w Volvo Trucks. „Ulepszone modele Volvo FL i FE, to idealne narzędzia pracy dla firm, dla których zrównoważony rozwój jest priorytetem, oferujące swoim klientom szeroką gamę zastosowań”.

Nowe modele FL i FE charakteryzują się także nowym, atrakcyjnym designem z ulepszonym przodem, charakterystycznymi reflektorami LED i wzmocnionym, żelaznym znakiem oraz napisem Volvo z przodu.

Co więcej, wszystkie warianty układów napędowych Volvo FL i FE, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, dzięki czemu są jeszcze lepiej dopasowane dla nowoczesnych firm miejskich.

Niektóre z nowych funkcjonalności Volvo FL i FE:

Lusterka zewnętrzne zostały zwężone, aby kierowca mógł lepiej widzieć otoczenie

Wnętrze wyposażono w nowe oświetlenie LED i zamykany schowek, co poprawi środowisko pracy

Volvo FL i FE można wyposażyć w kamerę 360˚ z widokiem z lotu ptaka i/lub kamerę z widokiem z boku

Brelok jest wyposażony w nowe, przyjazne dla użytkownika funkcje

Wersja elektryczna ma nowy interfejs elektrycznej przystawki odbioru mocy, co umożliwia zabudowanie bez silnika elektryczno-mechanicznego, upraszczając tym samym zabudowę i zmniejszając wagę

Dodatki w zakresie systemów bezpieczeństwa obejmują wykrywanie niechronionych użytkowników dróg, wspomaganie unikania kolizji bocznych i wspomaganie ostrzegania kierowcy.

Nowe modele Volvo FL i FE można zamawiać już teraz, a dostawy do klientów rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 roku.

 

 

 

Początek strony