Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Peterbilt świętował wyprodukowanie 100 000 egzemplarzy Modelu 389 w zakładzie  Denton w Teksasie. Model 389 został wprowadzony w 2006 roku i jest uznawany za najbardziej kultową ciężarówkę na autostradach Ameryki Północnej.

W ramach obchodów Peterbilt zaprezentował ciężarówkę z limitowanej edycji specjalnej - Model 389X, przekazaną Massey Motor Freight, firmie przewozowej z siedzibą w Nacogdoches w Teksasie.

"Jest nam niezmiernie miło zaprezentować 100 000 Model 389 dla Massey Motor Freight" – powiedział Jason Skoog, dyrektor generalny Peterbilt i wiceprezes PACCAR. "Troy Massey jest wieloletnim klientem Peterbilt, który docenia kunszt, wydajność i trwałość Modelu 389 i jest idealnym klientem do otrzymania tej przełomowej ciężarówki."

Założona w 2016 roku przez Troya i Abby Massey, Massey Motor Freight jest zaangażowana w zapewnianie szybkich, terminowych dostaw do swoich klientów w Stanach Zjednoczonych. Eksploatuje łącznie 325 jednostek.

"To wielki zaszczyt otrzymać 100 000-y Model 389 "- powiedział Troy Massey. "Długotrwała współpraca Massey Motor Freight z Peterbilt opiera się na wspólnych wartościach, które reprezentują nasze firmy i naszym zaangażowaniu w przekraczanie oczekiwań klientów."

Model 389 zakończy swoją historyczną produkcję pod koniec roku. Jego następca, nowy legendarny model 589 wprowadzony na początku tego roku, jest już dostępny do zamawiania  w Ameryce Północnej. Produkcja Modelu 589 rozpocznie się w styczniu 2024 roku w fabryce Peterbilt w Denton w Teksasie.

 

Początek strony