Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

MAN rozpocznie produkcję elektrycznego samochodu ciężarowego dalekiego zasięgu w 2024 roku. Zamówień jest już ponad 500. Ale …

"Już w 2030 r. połowa naszych ciężarówek rejestrowanych w Europie powinna być zasilana akumulatorowo. Aby to się udało, potrzebujemy wsparcia polityków: w ogólnoeuropejskiej budowie około 50 000 publicznych punktów ładowania samochodów ciężarowych  – powiedział Alexander Vlaskamp, prezes zarządu MAN Truck & Bus, podczas przejażdżki z premierem Stephanem Weilem nowym pojazdem MAN eTruck z okazji 180. urodzin pioniera pojazdów użytkowych Heinricha Büssinga w fabryce MAN w Salzgitter. Zakład   Büssing,  przejęty przez MAN-a wraz z tradycyjną marką, będzie również w przyszłości odgrywał ważną rolę dla elektrycznych samochodów ciężarowych.

Po jeździe nowym pojazdem MAN eTruck w zakładzie MAN w Salzgitter Alexander Vlaskamp  oraz Stephan Weil, premier Dolnej Saksonii.

"Zmiana technologiczna dotyczy wszystkich. Dlatego wykwalifikowani pracownicy są kluczem do sukcesu w transformacji. Również w tym przypadku w nadchodzących latach potrzebne będzie aktywne wsparcie polityków, aby przeciwdziałać niedoborowi wykwalifikowanych pracowników i utrzymać technologie przyszłości w Niemczech – powiedział Arne Puls, dyrektor ds. zasobów ludzkich w MAN Truck & Bus.

Firma MAN współpracuje z wieloma partnerami dla w rozwoju systemu szybkiego  ładowania  (MCS) w ramach projektu NEFTON. Nowy MAN eTruck jest już technicznie przygotowany do tego standardu MCS, który ma być dostępny od 2025 roku. W przyszłości możliwe będą zatem dalekie dzienne zasięgi do 1000 kilometrów.

MAN prowadzi również intensywne przygotowania do elektromobilności w dziedzinie infrastruktury ładowania i w ciągu najbliższych pięciu lat utworzy 1 700 wysokowydajnych punktów ładowania samochodów ciężarowych wzdłuż głównych europejskich dróg krajowych w ramach joint venture z TRATON i innymi partnerami.

Produkcja nowego MAN eTruck rozpocznie się w 2024 r. w głównej fabryce w Monachium.

Początek strony