Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volvo Trucks podpisało list intencyjny w sprawie sprzedaży 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych  firmie Holcim,  dostawcy rozwiązań budowlanych.

Umowa jest największym jak dotąd komercyjnym zamówieniem na elektryczne samochody ciężarowe Volvo, a pierwsze 130 ciężarówek zostanie dostarczonych w 2023 i 2024 roku.

Holcim jest globalnym producentem rozwiązań budowlanych z siedzibą w Szwajcarii. Teraz firma i jej kontrahenci uzgodnili wraz z Volvo Trucks, że do 2030  r. zaplanują wdrożenie 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo w całej działalności Holcim w Europie.
Pierwsze 130 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FH i Volvo FM zostanie dostarczonych na rynki m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii w czwartym kwartale 2023 r. i przez cały 2024 r.
"Długoterminowa współpraca i silne zaangażowanie w rzeczywiste zmiany są niezbędne, aby duże redukcje emisji CO2 stały się rzeczywistością. Jestem bardzo dumny ze współpracy, którą nawiązaliśmy z Holcim, oraz z wyników, które wspólnie osiągamy – mówi Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Volvo Group.
Zastępując 1000 istniejących samochodów ciężarowych Volvo FH z silnikiem wysokoprężnym samochodami ciężarowymi Volvo FH Electric wykorzystującymi zieloną energię elektryczną na typowej trasie, można zaoszczędzić do 50 000  ton CO 2 rocznie.
Obie firmy są zaangażowane w inicjatywę Science-based targets, która napędza ambitne działania na rzecz klimatu w sektorze prywatnym, a także obie są członkami założycielami First Movers Coalition (FMC).
Science-based targets (SBTi) napędza ambitne działania na rzecz klimatu w sektorze prywatnym, umożliwiając organizacjom ustalanie opartych na nauce celów redukcji emisji. Cele są uważane za "oparte na nauce", jeśli są zgodne z tym, co według najnowszych badań klimatycznych jest niezbędne do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego – ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej.
 

Początek strony