Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Marka Ram Truck przedstawiła  na targach CES 2023 wizjonerską  koncepcję pojazdu akumulatorowo-elektrycznego (BEV) Ram 1500 Revolution, która  pokazuje, w jaki sposób branża  ponownie zdefiniuje segment pickupów.

Ram będzie się wyróżniał, oferując w pełni zelektryfikowane rozwiązania, które lepiej zaspokoją potrzeby klientów. Koncepcja Ram 1500 Revolution BEV jest częścią znaczącego wkładu Ram w strategiczny plan Dare Forward 2030 firmy Stellantis, mający na celu przewodzenie światu poprzez dostarczanie innowacyjnych i niedrogich rozwiązań w zakresie mobilności.

Koncepcyjny Ram 1500 Revolution BEV wyróżnia się wyglądem zewnętrznym, który jest uderzająco „brutalny” , a jednocześnie piękny. Animowana i zmodernizowana plakietka „RAM” zdobi zupełnie nową twarz Ram, która zawiera w pełni animowany projekt „kamertonu” LED. Drzwi zostały zaprojektowane na nowo w stylu wielkiego sedana, który prezentuje ogromną przestrzeń pasażerską bez słupka B. Jasne światła LED zostały sprytnie zintegrowane z rozbłyskami przedniego zderzaka, a postęp w oświetleniu podkreślają w pełni animowane tylne światła LED i plakietki. Opierając się na reputacji Ram jako lidera samochodów terenowych i wyczynowych w Ameryce Północnej, Ram 1500 Revolution BEV Concept ma zintegrowaną konstrukcję deski rozdzielczej z osłoną podwozia i nowe obrotowe haki holownicze, które można ustawić równo.

Koncepcja 1500 Revolution BEV ma funkcję samopoziomowania i porusza się na 24-calowych kołach z centralnymi kołpakami, które świecą i pozostają na swoim miejscu.

Te nowe proporcje zostały osiągnięte dzięki innowacyjnej platformie STLA Frame EV, na której zbudowano Ram 1500 Revolution BEV Concept. Nowe inteligentne systemy bezpieczeństwa i mniejsze, mocniejsze silniki elektryczne dały zespołowi projektowemu możliwość przesunięcia kabiny do przodu i zwiększenia długości kabiny. 1500 Revolution BEV Concept ma kabinę, która jest o cztery cale dłuższa niż w dzisiejszej seryjnej ciężarówce, co zapewnia większą przestrzeń i komfort przy tej samej długości łóżka.

Znacznie przestronniejsze wnętrze i większa długość kabiny są wynikiem nowej architektury, a rozmiar akumulatora pozwala na zwiększenie pojemności ładunkowej.

Ram 1500 Revolution BEV Concept ma napęd na wszystkie koła i jest napędzany dwoma elektrycznymi modułami napędowymi (EDM), które są umieszczone z przodu iz tyłu pojazdu, maksymalizując przestrzeń wewnętrzną drążarek o większej pojemności, oferuje potencjał przyszłych zastosowań o wysokiej wydajności.

 

Ram 1500 Revolution BEV Concept jest wyposażony w cztery koła skrętne z maksymalnie 15-stopniowym przegubem i został zaprojektowany w celu zapewnienia większej zwrotności pojazdu podczas parkowania z małą prędkością, na ciasnych terenowych szlakach i poprawy reakcji pojazdu na kierowanie przy dużych prędkościach.

Początek strony