Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

IVECO Poland wybiera na Partnera Energetycznego - firmę Avitron, wyłącznego przedstawiciela na Polskę Enel X Way , w związku z wprowadzeniem kompleksowej oferty  bezemisyjnych samochodów dostawczych eDaily oraz elektrycznych pojazdów ciężkich marki Nikola.

Niezbędne systemy ładowania pojazdów elektrycznych dostarczy włoska firma Enel X Way, reprezentowana w Polsce przez spółkę Avitron Polska.

W marcu 2022 roku IVECO, marka Iveco Group N.V., podpisała protokół ustaleń  z Enel X Way, spółką Grupy Enel zajmującą się opracowywaniem i sprzedażą innowacyjnych usług i rozwiązań energetycznych związanych m.in. z elektromobilnością. Porozumienie to stało się podstawą do nawiązania praktycznej współpracy mającej na celu możliwie jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału zeroemisyjnych pojazdów użytkowych w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem samochodów dostawczych, pojazdów ciężarowych oraz autobusów. Realizując postanowienia powyższego porozumienia, w dniu 30 listopada br. IVECO Poland podpisało umowę o współpracy z Avitron Polska Sp. z o.o.  Umowa określa warunki handlowe, na podstawie których opracowywana będzie oferta dla Klientów IVECO na stacje ładowania wraz z oprogramowaniem umożliwiającym inteligentne zarządzanie ładowaniem. Umowę ramową o partnerstwie energetycznym podpisali Daniel Wolszczak – Dyrektor Generalny IVECO Poland oraz Kamil Babiński, Prezes Zarządu Avitron Polska. - Najlepszym dowodem na to, jak dużą wagę do promowania i rozwoju elektromobilności przywiązuje IVECO Poland jest to, że jesteśmy jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym podpisano umowę w praktyce realizującą założenia protokołu ustaleń  zawartego pomiędzy IVECO a spółką Enel X Way. Dzięki nawiązaniu tego partnerstwa klienci IVECO, będący użytkownikami zeroemisyjnych pojazdów, będą mogli korzystać z nowoczesnych i wydajnych stacji ładowania Enel X Way, efektywizując swój biznes i przyczyniając się tym samym do dekarbonizacji naszej planety. – powiedział Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland.

- Dzięki umowie użytkownicy elektrycznych samochodów dostawczych eDaily i w przyszłości również pojazdów ciężarowych Nikola będą mieli zapewniony wygodny dostęp  do wydajnych i nowoczesnych stacji ładowania Enel X Way, co z pewnością przyczyni się do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju zeroemisyjnych rozwiązań transportowych w naszym kraju. – powiedział Kamil Babiński, Prezes Zarządu Avitron Polska.

Początek strony