Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo, na której  MAN Trucks & Bus Polska otrzymał dwa wyróżnienia: Złoty Medal  za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.

Marka MAN jest obecnie wiceliderem na rynku fabrycznie nowych autobusów miejskich, a pojazdy z logo „lwa” coraz częściej są zabudowywane przez polskie firmy nadwoziowe. To razem powoduje, że MAN przedstawił na kieleckich targach najszerszą ofertę – od kompletnych autobusów miejskich z napędem elektrycznych przez minibusy i pojazdy dostawcze z serii TGE po komfortowy autokar Lion`s Coach. Prezentowane pojazdy wyposażono zarówno w silniki diesla, jak i napędy elektryczne.

Łącznie w Kielcach pokazano  cztery pojazdy MAN: Lion`s City E 18 – przegubowy autobus miejski z napędem elektrycznym; eTGE Kombi – mikrobus z napędem elektrycznym, z możliwością przewozu osób niepełnosprawnych; Lion`s Coach – turystyczny autobus z silnikiem diesla;

TGE Kombi – mikrobus z silnikiem diesla, z możliwością przewozu osób niepełnosprawnych.

 - Branża transportu publicznego jest dla firmy MAN Truck & Bus niezwykle ważna. Na naszym stoisku w Kielcach pokazujemy, że zeroemisyjny, przyjazny środowisku i ultracichy transport publiczny jest możliwy!

Udowadniamy, że jesteśmy w pełni gotowi do elektryfikacji Europy – zapowiada Claus Wallenstein, prezes zarządu w MAN Trucks & Bus Polska.

Obecnie oferta autobusów elektrycznych MAN składa się z dwóch pojazdów, o długości 12,2 metra i 18,1 metra. Rodzinę uzupełni wersja 10,5 m już w 2023 r.

 Pojazd MAN eTGE  świetnie przyjął się na rynku, a jego jakość oceniana jest bardzo wysoko, zarówno przez użytkowników jak i ekspertów motoryzacji. Do tego jest to pierwszy produkowany w  Polsce elektryczny samochód dostawczy – podkreśla Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. produktu i sprzedaży VAN w MAN Trucks & Bus Polska.

Fot. Claus Wallenstein, prezes MAN Truck & Bus Polska z nagrodami Transexpo 2022: Złotym Medalem w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E i nagrodą za design stoiska targowego 

 

Początek strony