Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volvo Trucks dostarczy  elektryczne ciężkie samochody ciężarowe do Amazon w Niemczech do końca roku. Oczekuje się, że 20 Volvo FH Electric przejedzie ponad milion kilometrów drogowych rocznie.

Dla Amazona ciężarówki odegrają kluczową rolę w elektryfikacji dłuższych dystansów i cięższych ładunków. "Pojazdy ciężarowe i inne pojazdy użytkowe stanowią około 36% emisji z transportu krajowego w Niemczech", co sprawia, że dekarbonizacja transportu drogowego jest ważną kwestią, którą należy się zająć.
 "Duże podmioty w branży transportowej odgrywają kluczową rolę w kierowaniu wysiłkami branży na rzecz obniżenia śladu węglowego. Dlatego cieszę się, że Amazon współpracuje z nami, aby pomóc w zmniejszeniu emisji w dłuższych i cięższych zadaniach transportowych – mówi Jessica Sandström, starszy wiceprezes ds. zarządzania produktem w Volvo Trucks.
Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych we wrześniu tego roku, a dostępność elektrycznych samochodów ciężarowych do transportu międzymiastowego i regionalnego stanowi ważny kamień milowy w dekarbonizacji transportu drogowego.
Na całym świecie mamy teraz sześć modeli elektrycznych ciężarówek gotowych do zamówienia i w produkcji seryjnej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na dekarbonizację transportu towarów. To zachęcający krok naprzód w ograniczaniu skutków zmian klimatu", komentuje Jessica Sandström.
 Dla Amazon ciężarówki zastąpią swoje odpowiedniki z silnikiem wysokoprężnym i odegrają kluczową rolę w inicjatywach elektryfikacji w ramach łańcucha transportowego.
 Fakty o Volvo FH Electric;  pojemność baterii: 540 kWh, moc wyjściowa: 490 kW, zasięg wynosi do 300 km, ale do 500 km podczas normalnego dnia pracy, jeśli zostanie dodane doładowane  podczas przerwy.
 

Początek strony