Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem OEM, który opracował cyfrową platformę dla wszystkich procesów płatności związanych z pojazdami użytkowymi: MAN SimplePay .

W ten sposób ciężarówka staje się cyfrowym portfelem – na wszystkie transakcje, które występują w codziennym transporcie ciężarowym. Korzyści: pełna przejrzystość i uproszczenie wszystkich transakcji płatniczych. Zgodnie ze strategiczną zasadą przewodnią „Simplifying Customer Business”, MAN Truck & Bus ułatwia swoim klientom prowadzenie działalności.

MAN SimplePay to pierwszy krok w kierunku płatności za różne usługi. Wraz z partnerem BP firma MAN wprowadza na początek rozwiązanie do zautomatyzowanych zbliżeniowych i bezpiecznych procesów płatniczych podczas tankowania – bez gotówki i fizycznych kart (kredytowych). Kierowca pozostaje przy ciężarówce, eliminując w ten sposób wizyty w sklepie na stacji benzynowej i w efekcie oszczędzając czas.

Menedżerowie floty również odnoszą korzyści, ponieważ mają podgląd w czasie rzeczywistym na ekranie i mogą kontrolować wszystkie koszty i procesy dla każdego pojazdu z osobna w jednym systemie. Kolejny pozytywny efekt: zmniejszenie obciążenia administracyjnego. MAN zmaga się zatem z poważnym problemem, który często zajmuje managerom floty wiele godzin i uniemożliwia im wykonywanie rzeczywistego zadania, jakim jest zapewnienie efektywnego wykorzystania ich samochodów ciężarowych.

Z technicznego punktu widzenia proces płatności odbywa się bezpośrednio z ciężarówki poprzez RIO Box w pojeździe. Przetwarzanie cyfrowe procesu płatności realizowane jest przez innego partnera, firmę przetwarzającą płatności Stripe. Infrastrukturę chmury zapewnia Amazon Web Services (AWS). Rezerwacja usługi MAN SimplePay będzie możliwa za pośrednictwem MAN Marketplace, a usługa zostanie następnie zainstalowana bezprzewodowo w wybranych ciężarówkach.

W kolejnych krokach sieć partnerska i usługi zapewniające proste i bezpieczne płatności będą dalej rozbudowywane. Na przykład za usługi w drodze – takie jak gwarancja płatności do warsztatu za pośrednictwem RIO Box w przypadku awarii.

MAN SimplePay będzie dostępny dla klientów pilotażowych na rynku angielskim. Następnie nastąpi jego wprowadzenie na rynek niemiecki i na  arenie międzynarodowej.

 

Początek strony