Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nikola ogłosiła  lokalizację trzech kalifornijskich stacji wodorowych, aby rozwijać i skalować swoje długoterminowe rozwiązania w zakresie dystrybucji wodoru zgodnie z zapotrzebowaniem rynku.

Trzy kalifornijskie stacje paliw i infrastruktura logistyczna będą zlokalizowane w miastach Colton w Ontario oraz lokalizacji obsługującej Port of Long Beach. W celu dalszego wspierania popytu na ciężarówki, plany dotyczące dodatkowych stacji są w toku i zostaną ogłoszone w najbliższej przyszłości.

Kalifornia jest rynkiem startowym dla Nikoli, a stacje te będą wspierać kluczowych klientów i przyspieszać wysiłki stanu na rzecz dekarbonizacji sektora transportowego.

 „To ważny krok w zakresie zdolności Nikoli do dostarczania innowacyjnych rozwiązań i infrastruktury potrzebnej do dekarbonizacji branży transportowej”, mówi prezes Nikola Energy Pablo Koziner . „Nasze stacje tankowania wodoru, wraz z kompleksowym zaopatrzeniem w energię, zapewnią klientom wsparcie potrzebne do przejścia ich flot na zerową emisję”. 

W mieście Colton znajduje się wiele centrów dystrybucyjnych, co sprawia, że jest to idealna lokalizacja dla przyszłych klientów Nikola FCEV.

Porty Long Beach i Los Angeles są głównymi globalnymi węzłami transportu komercyjnego i koncentrują się na wiodącej dekarbonizacji.

 

Początek strony