Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Nikola Corporation  rozpoczął produkcję seryjnej ciężarówki Nikola Tre BEV (pojazd z napędem akumulatorowym) specjalną  uroczystością w Coolidge w Arizonie.

 „Rozpoczęliśmy produkcję Tre BEV 21 marca w Coolidge, a dziś świętujemy ten kamień milowy i pierwsze dostawy ciężarówek do naszych klientów” – powiedział Mark Russell, dyrektor generalny Nikola. „W 2022 r. posuwamy się naprzód w każdym aspekcie naszej działalności. W przyszłym roku planowane jest dodanie do miksu produkcyjnego pojazdów elektrycznych zasilanych ogniwami paliwowymi (FCEV).

 Faza 1 zakładu produkcyjnego Coolidge w Arizonie zapewnia Nikoli zdolność produkcyjną 2500 ciężarówek. Rozpoczęła się budowa obszaru  montażu fazy 2, która ma zostać ukończona w 2023 r., a zdolność produkcyjna wyniesie do 20 000 ciężarówek rocznie na dwie zmiany.

Przypomnijmy - 17 grudnia 2021 r. Nikola dostarczył TTSI pierwsze dwa pojazdy Nikola Tre BEV .  24 stycznia 2022 r. Nikola rozpoczął pilotażowe operacje FCEV z Anheuser-Busch .  

Zakład produkcyjny Nikola w Ulm w Niemczech, w kompleksie przemysłowym IVECO, jest również ukończony. Zakład ma zdolność produkcyjną 2000 ciężarówek rocznie i może być rozbudowywany do 10 000 ciężarówek rocznie.

 

 

i

Początek strony