Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

IVECO nawiązało współpracę z Plus (dawniej Plus.ai), globalnym dostawcą technologii do autonomicznych pojazdów ciężarowych.

IVECO będzie europejskim partnerem Plus w nowym programie pilotażowym w Europie i Chinach, który rozpocznie się od weryfikacji autonomicznej technologii Plus i jej integracji z najnowszą generacją pojazdów IVECO S-WAY.
Pierwszy wspólny test posłuży sprawdzeniu możliwości systemu Plus zastosowanego w samochodzie IVECO S-WAY w zróżnicowanych warunkach drogowych. Seria kompleksowych testów, obejmujących zarówno sytuacje, w których za kierownicą siedzi człowiek korzystający z rozwiązania PlusDrive, jak i jazdę w pełni autonomiczną na tzw. poziomie 4, pomoże zgromadzić dane i zweryfikować integralność projektu w produkcji autonomicznych S-WAY.
Marco Liccardo, desygnowany na stanowisko Chief Technology & Digital Officer w Grupie IVECO, powiedział: Plus - jedyna firma oferująca technologię autonomicznej jazdy do samochodów ciężarowych, która rozpoczęła już dostarczanie komercyjnego produktu klientom opracowała także przejrzystą i przekonującą strategię wprowadzenia najpierw rozwiązania wymagającego jeszcze obecności kierowcy, a następnie w pełni autonomicznego pojazdu ciężarowego poziomu 4.Zawsze podkreślaliśmy potrzebę ekspansywnego testowania jako sposobu weryfikacji możliwości systemu autonomicznej jazdy.
Plus jest globalnym liderem technologii autonomicznej jazdy z siedzibą w Dolinie Krzemowej.

 

 

 

Początek strony