Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

To nie jest zaskoczeniem, że nowy szef MAN-a kompletuje sobie ekipę. Wiceprezes wykonawczy Navistara, Friedrich Baumann, będzie członkiem Zarządu MAN Truck & Bus SE.

Jako członek zarządu odpowiedzialny za Sales and Customer Solutions, zastąpił Görana Nyberga, który...obejmie stanowisko Baumanna w firmie Navistar,też należącej do Grupy Traton.
„Zarówno Friedrich Baumann, jak i Göran Nyberg są sprawdzonymi ekspertami z dużym doświadczeniem i jasnym zrozumieniem potrzeb klienta w branży transportowej. Zmiana personalna oznacza, że ​​nasza międzynarodowa grupa silnych marek pojazdów użytkowych stale się powiększa. MAN, Navistar, a tym samym GRUPA TRATON jako całość skorzysta na tej zmianie i wymianie doświadczeń”, mówi Christian Levin, Przewodniczący Rady Nadzorczej MAN Truck & Bus SE i CEO
TRATON SE.
Alexander Vlaskamp, ​​nowy dyrektor generalny MAN Truck & SE, dodał: „Chciałbym podziękować Göranowi za udaną pracę w ostatnich latach. Pod jego kierownictwem wprowadzono na rynek naszą nową generację ciężarówek. Göran z powodzeniem zarządzał również dostosowaniem pionu sprzedaży. Nie mogę się doczekać współpracy Friedricha Baumanna. Dzięki swojemu międzynarodowemu doświadczeniu strategicznemu i dogłębnej znajomości branży, zapewni cenny impuls dla naszego nowego zespołu Zarządu."
Baumann dołączył do zespołu Navistar w kwietniu 2018 roku. W swojej ostatniej roli Baumann zrestrukturyzował biznes komercyjny w jedną zintegrowaną organizację. Baumann rozpoczął swoją karierę w Daimler Trucks North America w 1993 roku, zajmował różne stanowiska kierownicze w DTNA.

Początek strony