Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

FUSO, japońska spółka córka Daimler Truck, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży w Europie nowego FUSO Cantera. Od grudnia 2021 r. ten lekki samochód ciężarowy będzie zjeżdżał z linii produkcyjnej w europejskiej fabryce FUSO w Tramagal w Portugalii.

Nowy model wyróżnia się nowoczesną, na nowo zaprojektowaną kabiną, większym bezpieczeństwem i podwyższonym komfortem. Za sprawą nowo opracowanego, kompaktowego układu wydechowego nowy FUSO Canter spełnia normę emisji spalin EURO VI – STEP E.

Philipp Panter, Head of Sales, Marketing & Customer Service w firmie FUSO Europe: „ FUSO Canter jest międzynarodowym bestsellerem wśród lekkich samochodów ciężarowych, co zawdzięcza najmniejszej średnicy zawracania w swojej klasie, dużej ładowności i swej uniwersalności. Od premiery rynkowej FUSO Cantera w 1963 r. wyprodukowano już ponad 4,5 miliona egzemplarzy tego pojazdu”.

FUSO Canter produkowany w europejskim Tramagal został zaprojektowany w Japonii. Większość jego części pochodzi od ponad 90 europejskich dostawców, w tym silnik, komponenty osi, sprężyny, hamulce, opony, reflektory i lampy, a także fotele i większość elementów wykończenia wnętrza. FUSO dostarcza z Japonii przede wszystkim wymagające skomplikowanej obróbki części do kabiny oraz ramę pojazdu, części osi, kierownicę, układ ogrzewania i klimatyzacji, a także innowacyjną dwusprzęgłową skrzynię biegów Duonic.

„Uruchomienie produkcji to dla nas wszystkich, tu w europejskiej fabryce FUSO w Tramagal, chwila napawająca nas dumą. Od roku 1980 wyprodukowaliśmy już niemal 240 tysięcy ciężarówek FUSO. Teraz ten dorobek znalazł swoją kontynuację w postaci nowego FUSO Cantera, który niezawodnie spełnia wysokie standardy jakościowe FUSO i Daimler Truck”, stwierdza Jorge Rosa, prezes i dyrektor zarządzający Mitsubishi Fuso Truck Europe.

Zakład w Tramagal, położony ok. 150 km na północny wschód od Lizbony, produkuje FUSO Cantera oraz jego siostrzany model z napędem w pełni elektrycznym – FUSO eCantera.

 

Początek strony