Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

NEOPLAN Cityliner otrzymał prestiżowy tytuł „Autokar Roku 2022”. Nagrodę odebrał Andreas Tostmann, prezes MAN Truck & Bus i Rudi Kuchta, kierownik działu autobusów w MAN Truck & Bus, od przewodniczącego jury Toma Terjesena w Monachium.

22 dziennikarzy branżowych było szczególnie pod wrażeniem ogólnej koncepcji autokaru, który może pochwalić się ekonomiczną charakterystyką pracy i wyróżniającym się designem oraz wysokim poziomem komfortu dla kierowcy i pasażerów.

„Jesteśmy wdzięczni i bardzo dumni, że nasz NEOPLAN Cityliner był w stanie wygrać u ekspertów – zwłaszcza, że to jubileusz platynowy pojazdu.” – mówi Andreas Tostmann, „Po zdobyciu tytułów 'Coach of the

2020” dla MAN Lion's Coach i „Ciężarówka Roku 2021” dla nowej generacja ciężarówek MAN, ta nowa nagroda dla NEOPLAN Cityliner jest trzecia nagroda, którą z rzędu zdobyły pojazdy naszej firmy. To świadectwo naszego fantastycznego i innowacyjnego portfolio produktów i wyraźnie pokazuje, że jesteśmy w bardzo dobrym miejscu. Na początku września jury ekspertów zaprosiło cztery autobusy do udziału w „Coach Euro Test” w Bled, Słowenia. Po intensywnym tygodniu testów – w tym licznych testach drogowych i długich dyskusjach technicznych – jury doszło do jednoznacznego werdyktu aby NEOPLAN Cityliner otrzymał tytuł „Autokaru Roku”.

Międzynarodowe jury ekspertów było szczególnie pod wrażeniem dobrze zrównoważonego pakietu efektywności kosztowej, komfortu, wzornictwa i bezpieczeństwa ."Ta „Platinowa” edycja NEOPLAN Cityliner zaimponowała nam oszczędną i dynamiczną charakterystyką pracy ” – powiedział prezydent jury Tom Terjesen.

Dziennikarze chwalili również wysokiej jakości miejsce pracy kierowcy oraz innowacyjne systemy bezpieczeństwa i wspomagania, w tym aktywne, elektronicznie regulowane tłumienie MAN Comfort Drive Suspension (CDS), MAN OptiView oraz, pierwszy na świecie system wymiany lusterek w autokarach i

asystent skrętu z aktywną funkcją ostrzegania i wykrywaniem pieszych.

Po raz pierwszy CityLiner został odsłonięty w 1971 roku. W ramach wieloletniej współpracy z MAN, zbudowano prawie 3000 autobusów w zakładach w Stuttgarcie, Pilsting, Plauen, a teraz w Ankarze. w sumie około 8500 NEOPLANów Cityliner zbudowano w ciągu pięciu dekad.

 

l

Początek strony