Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Ford ulepsza połączone pojazdy użytkowe: modem, połączone usługi i aktualizacje bezprzewodowe są teraz w standardzie.

Modem FordPass Connect jest teraz standardowo montowany w zdecydowanej większości pojazdów użytkowych Forda, a usługi FordPass Connect są teraz bezpłatne w całej Europie.
Dzięki bezprzewodowym aktualizacjom samochody dostawcze przodują w technologii, umożliwiając nowe funkcje, poprawiając jakość, minimalizując przestoje i maksymalizując wydajność
Nowy system bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym z podwyższonym poziomem bezpieczeństwa zapewnia dodatkowy poziom spokoju, pomagając chronić pojazdy i firmy przed przestępczością. Ford wyprodukował już ponad 100 000 połączonych pojazdów użytkowych i spodziewa się, że w ciągu najbliższych trzech lat przekroczy milion.
Modem FordPass Connect jest teraz standardowo montowany we wszystkich siedmiu podstawowych produktach z gamy pojazdów użytkowych Forda, w tym Ford Transit, Transit Custom i Ranger. Połączone usługi FordPass Connect, które umożliwiają szereg zdalnych funkcji zwiększających produktywność i wygodę dzięki aplikacji na smartfony FordPass Pro, stały się teraz bezpłatne dla właścicieli w całej Europie.
Modem umożliwił także bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania (OTA), aby zapewnić aktualność pojazdów użytkowych dzięki nowej technologii poprzez bezprzewodowe dostarczanie nowych funkcji i ulepszeń jakości.
Tryb ochronny, nowy system bezpieczeństwa dostępny za pośrednictwem aplikacji FordPass Pro, będzie pierwszą nową funkcją aktywowaną przez aktualizację OTA. Ten tryb podwyższonego bezpieczeństwa będzie - gdy będzie dostępny w drugiej połowie 2020 r. - monitorować pojazdy użytkowe w czasie rzeczywistym, ostrzegając właścicieli o wszelkich potencjalnych naruszeniach ich bezpieczeństwa.


Technologia FordPass Connect
Modem FordPass Connect bezprzewodowo łączy pojazdy Forda z Internetem, umożliwiając im korzystanie z aktualizacji OTA i usług podłączonych do aplikacji, w tym FordPass Pro, a także integracji z rozwiązaniami telematycznymi, takimi jak Ford Telematics i Data Services.
Subskrypcja modemu FordPass Connect jest teraz bezpłatna dla kierowców w całej Europie. Jedną z funkcji korzystania z tej stale włączonej technologii pojazdu jest aplikacja na smartfony FordPass Pro. Pokazana w ubiegłym roku aplikacja FordPass Pro jest przeznaczona do zaspokajania potrzeb małych klientów biznesowych, umożliwiając im zarządzanie, monitorowanie i kontrolę nawet pięciu pojazdów użytkowych Forda z jednego ekranu telefonu.
Dla większych klientów flotowych Ford Telematics i Ford Data Services oferują kompleksowe rozwiązanie płatnego pojazdu podłączonego, aby pomóc w zarządzaniu bezawaryjnością pojazdu i poprawić wydajność, umożliwiając dostęp do danych pojazdu i integrację z zewnętrznymi systemami zarządzania flotą.

Teraz, dzięki aktualizacjom OTA, Ford może dostarczać klientom pojazdów użytkowych nowe funkcje i ulepszenia jakości w sposób cichy, bezproblemowy i natychmiast po ich przygotowaniu - bez konieczności wizyty u sprzedawcy lub centrum serwisowego.
Tryb ochronny FordPass Pro to system podwyższonego bezpieczeństwa dostępny za pośrednictwem aplikacji FordPass Pro. Zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym, aby ostrzegać kierowców, operatorów, właścicieli i kierowników małych flot, gdy tylko powstanie potencjalne naruszenia bezpieczeństwa w ich pojazdach.
Po aktywacji - na przykład po godzinach pracy lub w weekend - tryb ochronny wykryje, gdy ktoś wsiądzie do pojazdu, otworzy maskę silnika lub uruchomi silnik, i wyśle powiadomienie do smartfona właściciela. System zapewnia również dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą kluczy lub klonowaniem, ostrzegając, że pojazd zostanie odblokowany lub zacznie korzystać z klucza.
Tryb ochronny zostanie wprowadzony w tym roku do klientów pojazdów użytkowych korzystających z FordPass Pro w całej Europie, a dla obecnych właścicieli będzie pierwszą nową funkcją aktywowaną przez aktualizację oprogramowania OTA.
Aby dodatkowo wspierać klientów biznesowych, partnerzy Forda oferują wiodące na rynku usługi online, aby zapewnić dostęp do aplikacji zwiększających wydajność podczas podróży. System łączności i rozrywki SYNC 3 Forda z AppLink umożliwia kierowcom bezpieczne i wygodne interakcje z aplikacjami na smartfony za pomocą dużego wyświetlacza dotykowego w samochodzie i intuicyjnych poleceń głosowych.
SYNC 3 umożliwia teraz łączność bezprzewodową ze smartfonem w aplikacjach AppLink za pomocą Bluetooth.

 

 

 

Początek strony