Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

10 lipca odbyło się uroczyste otwarcie nowej części warsztatowej w dwumarkowym  serwisie Eurocomplex Trucks w Olchowej koło Sędziszowa Małopolskiego.

W nowej hali o powierzchni 350 m2 (całość 1000m2) zainstalowano dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych.
Przypomnijmy, że spółka Eurocomplex Trucks Sp. z o.o. powstała w roku 1997 w Krakowie. Od samego początku działa w sieci Renault Trucks jako oficjalny autoryzowany dystrybutor samochodów nowych i używanych. W styczniu 2003 r. firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks. Obiekt ten powstał na działce o powierzchni 1,19 ha. Jest to profesjonalny serwis z 6 stanowiskami przejazdowymi, okręgową stacją kontroli pojazdów, myjnią, magazynem i sklepem części zamiennych, powierzchniami biurowymi oraz placem manewrowo-parkingowym. W Piekarach funkcjonuje dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych.
Eurocomplex Trucks podjął decyzję o dalszym rozwoju i w 2012 r. uruchomiono kolejny punkt serwisowy w Olchowej k. Rzeszowa, który zapewnił szybką i bezproblemową obsługę pojazdów dla klientów głównie z woj. podkarpackiego. Serwis rozpoczął działalność jako jednomarkowy serwis Renault Trucks, po dwóch latach, w ramach zaistniałych przekształceń biznesowych, serwis w Olchowej stał się serwisem dwumarkowym i rozpoczął również obsługę ciężarówek marki Volvo.
Obiekt w Olchowej mieści się na działce o powierzchni 1,18 ha. Przed rozbudową w tym profesjonalnym serwisie działało 8 stanowisk naprawczych, jest również myjnia, magazyn i sklep części zamiennych oraz spory plac manewrowo-parkingowy. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych. Również tu funkcjonuje dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych.
Decyzja o rozbudowie serwisu była zdecydowanie przemyślana, ponieważ mniej więcej dwa i pół roku temu serwis w Olchowej zaczął odczuwać zbyt duże obciążenie. Pierwszą rzeczą jaką wówczas zrobiono było zwiększenie zatrudnienia – obecnie pracuje tu 12 mechaników – o 50%. 
„Dziś, niezależnie od tego, że jest koronawirus, jesteśmy cały czas zajęci pracą. Cały czas prowadzimy rekrutację i w tym roku jeszcze zwiększymy zatrudnienie – docelowo musi być 14-15 mechaników aby ten obiekt biznesowo miał sens.” – mówi Krzysztof Bąbka, prezes Eurocomplex Trucks i dodaje – „Przez lata staraliśmy się budować biznes na relacjach. To nie jest sprzedaż krótkotrwała, o sukcesie decydują relacje, które czasami buduje się latami. Najistotniejsze jest to, czego się nie da zapisać – to są relacje z klientami i załoga.
Eurocomplex Trucks to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się dealerów zarówno w organizacji Renault Trucks, jak i Volvo Trucks. Mimo trudnych czasów związanych z pandemią koronawirusa na inauguracji nowej hali warsztatowej serwisu Eurocomplex Trucks w Olchowej pojawiło się wielu gości. Byli najważniejsi menedżerowie spółki Eurocomplex Trucks na czele z Krzysztofem Bąbką, prezesem spółki, a także przedstawiciele importerów – wśród nich dyrektorzy zarządzający Volvo Trucks Polska i Renault Trucks Polska czyli Małgorzata Kulis oraz Philippe Gorjux. Zaszczytne miejsce wśród gości przypadało oczywiście klientom obu marek. W otwarciu nowej hali uczestniczyli m.in. Mariusz i Katarzyna Lis z firmy DOM-TRANS jeżdżącej ciężarówkami Renault Trucks oraz Grzegorz Charchut z firmy AG TRANS, w której flocie dominują z kolei samochody Volvo Trucks.
Otwarcie serwisu symbolicznie zainaugurowały ciągniki Renault Trucks i Volvo Trucks, które przerywając wstęgi w kolorze czerwonym i granatowym synchronicznie wjechały do hali, ustawiły się na 30-tonowych podnośnikach nożycowych i zostały na nich uniesione do góry.
Podczas inauguracji nowej hali warsztatowej prezes Krzysztof Bąbka, tak skomentował aktualne plany rozwojowe firmy: „Rok 2020 jest rokiem dla nas bardzo pracowitym, bo prowadzimy równolegle 3 inwestycje. Pierwsza z nich to właśnie rozbudowa serwisu w Olchowej i uruchomienie hali, w której właśnie jesteśmy. Druga inwestycja, którą prowadzimy w Świdniku wspólnie z przedstawicielami importerów Volvo Trucks i Renault Trucks, polega na rozbudowie serwisu o kolejne stanowisko naprawcze i rozszerzeniu parkingu o ponad 30 miejsc. Na początek września planujemy również oficjalne przekazanie do użytkowania rozbudowanej hali serwisowej w Krakowie, gdzie też dobudowaliśmy jedną nawę.”


Krzysztof Bąbka podziękował załodze serwisu Eurocomplex Trucks w Olchowej za to, że zawsze bardzo kreatywnie podchodzi do wszelkiego rodzaju wyzwań i inwestycji. „Nasza załoga to ludzie, którzy zawsze są zainteresowani tym, żeby rozwijać się dalej i wychodzić naprzeciw oczekiwań Klientów.” Prezes Eurocomplex Trucks podziękował również Klientom za zaufanie jakim obdarzają firmę: „Jesteście najlepszym przykładem tego, że warto wam pomagać – macie w swoich flotach dużo pojazdów każdej z marek. Jesteście dla nas potwierdzeniem tego, że wszystko co robimy ma sens.”
Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska przemawiając podczas inauguracji nowej hali zwróciła uwagę na to, że żadna z takich uroczystości nie mogłaby się wydarzyć bez klientów i wspólnie kreowanych potrzeb. „Naszą misją jest to, aby rzeczywiście produkty, które sprzedajemy dawały satysfakcję i przekładały się na zysk naszych Klientów. Dążymy do tego, aby obsługa posprzedażna była na jak najwyższym poziomie. Warto podkreślić, że ten kredyt zaufania, który otrzymała firma Eurocomplex Trucks w roku 2012 otwierając w Olchowej serwis Renault Trucks i później, gdy dołożyliśmy drugą markę – Volvo Trucks, został bardzo dobrze wykorzystany. Ta historia wspólnych sukcesów jest nadal kontynuowana.” Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska jest przekonana, że obsługa techniczna i handlowa tego serwisu na tym terenie jest postrzegana bardzo dobrze i Klienci tu chętnie wracają – chcą kupować więcej pojazdów, zawierają więcej kontraktów serwisowych. „To jest widoczne we wszystkich ankietach oceny satysfakcji klientów, ten serwis zawsze wypada bardzo dobrze. Pokazuje to, że inwestycje mają sens i mimo trudnej sytuacji gospodarczej związanej z pandemią one i tak przyniosą oczekiwany efekt, bo myślimy o przyszłości a nie tylko o dniu dzisiejszym.” – dodaje Małgorzata Kulis.
Philippe Gorjux, Dyrektor Zarządzający Renault Trucks Polska zwrócił uwagę uczestnikom uroczystości na jakość tej inwestycji. „Nie musimy niczego zazdrościć markom premium, a ponieważ mamy również produkty, które prawie są doskonałe, to nasi Klienci powinni się czuć bardzo pewnie mając do dyspozycji dobre pojazdy i wspaniałe usługi.” – powiedział Philippe Gorjux. I dodał: „Nasi inżynierowie mogą wymyśleć i zbudować najpiękniejsze ciężarówki świata, ale najważniejsze jest to, aby one jeździły po drogach i robiły to jak najdłużej. Dlatego my jako producenci potrzebujemy tak dobrych partnerów jak firma Eurocomplex Trucks.”
Henryk Kliczewski, Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej Renault Trucks Polska mówiąc o rozbudowie serwisu Eurocomplex Trucks w Olchowej zauważył, że decyzja o rozbudowie serwisu zapadała dwa lata temu, a głównym powodem była sprzyjająca wówczas sytuacja rynkowa. „Oczywiście każda inwestycja tego rodzaju wymaga pewnego czasu związanego z jej przygotowaniem – opracowaniem planów, uzyskaniem pozwoleń budowlanych itp. Eurocomplex Trucks miał wówczas bardzo duży potencjał rozwoju w tym regionie. Nawet teraz, mimo panującej pandemii sytuacja nie zmieniła się i firma może i powinna nadal się rozwijać, rozbudowując swoje zaplecze warsztatowe.” – dodaje Henryk Kliczewski. Zauważył również, że mimo pogorszenia sytuacji rynkowej w ostatnim okresie zdarzało się, że serwis pracował pełną parą, co dla klientów niestety wiązało się z dłuższymi okresami oczekiwania na realizację usługi. „Chcieliśmy unormować sytuację – stąd rozbudowa serwisu była jak najbardziej uzasadniona.” – komentuje dyrektor ds. obsługi posprzedażnej Renault Trucks Polska.

O to, jakie znaczenie dla działalności firmy DOM-TRANS ze Straszęcina mieć będą zwiększone możliwości serwisu Renault Trucks w Olchowej zapytaliśmy Mariusza Lisa, którego flota liczy 106 zestawów – ciągniki siodłowe to wyłącznie samochody Renault serii T. „Myślę, że dzięki rozbudowie hali warsztatowej pojawi się większa dostępność serwisu i same usługi będą realizowane szybciej, w krótszym czasie. Przyznam, że do tej pory też nie mieliśmy specjalnych powodów do narzekań – zawsze nasze samochody były tu obsługiwane po prostu super.” – mówi Mariusz Lis. I dodaje: „Muszę powiedzieć, że w tym najtrudniejszym okresie otrzymaliśmy perfekcyjne wsparcie ze strony serwisu. Serwis to są przede wszystkim ludzie, którzy rozumieją nasze potrzeby, umieją słuchać, pomagają gdy trzeba i starają się abyśmy zawsze wyjeżdżali od nich zadowoleni. W serwisach Eurocomplex Trucks – czy tu w Olchowej, czy w Krakowie, pracują ludzie pozytywnie nastawieni. Jak się jeździ po świecie, to z tym różnie bywa… Życzyłbym każdemu przewoźnikowi takiego partnera.”

Firma AG TRANS z Sędziszowa Małopolskiego współpracuje z serwisem Eurocomplex Trucks w Olchowej od 2016 r. Zapytany o to, jak układa się współpraca, właściciel firmy, Grzegorz Charchut mówi: „Moja współpraca z serwisem Eurocomplex Trucks w Olchowej układa się dobrze, serwisujemy tu większość naszej floty, a jest to ok. 50 zestawów – w większości samochody Volvo, ale mamy również kilka Renault. W 2016 roku, gdy podejmowałem strategiczne decyzje dotyczące tego, na jaką markę postawić i czy zdecydować się na obsługę we własnym zakresie, czy na jakiś serwis zewnętrzny, miałem do dyspozycji serwisy Volvo w Skawinie i tu w Olchowej. Dziś powiem, że zdecydowałem słusznie – również ze względu na serwis.”
Mimo pandemii AG TRANS myśli o odnowie floty, złożone są już nowe zamówienia na pojazdy Volvo Trucks. „Będzie to 13 nowych zestawów, różnica jest tylko taka, że takie zamówienia składamy z sukcesywnym odbiorem w mniejszych partiach – to takie zabezpieczenie, gdyby jednak sytuacja na rynku się jakoś znacząco pogorszyła.” – mówi Grzegorz Charchut.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Początek strony