Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Jest kilka nowości i co do sprzętu i zawodników przygotowujących się do startu w opóźnionym sezonie. Zawodnicy mają przed sobą 6 eliminacji.

Do tej pory zmiany były skrzętnie ukrywane, a ponad dwumiesięczna „kwarantanna” całego sportu motorowego mogła być przez niektórych rywali wykorzystana na dodatkowe ulepszenia.

Gdy zatem z niemal 3 miesięcznym poślizgiem do czeskiego Mostu zjechały ekipy, wszyscy zaczęli ustawiać i dopieszczać maszyny, ale... oficjalnych pomiarów czasów nie podawano, bo to tylko testy, a nie zawody. Ekipy notowały dyskretnie swoje czasy i wprowadzały poprawki ustawień.

Mój „szpieg” doniósł mi, że w piątek i sobotę rano zdecydowanie najszybsi byli Jochen Hahn na Iveco i Adam Lacko na Freightlinerze, notujący czasy okrążenia w granicach 2.02 min. Jednak niedaleko za nimi byli Sascha Lenz i Teo Calvet. Ten ostatni to debiutant, 18-latek który startował dotąd w mistrzostwach Francji, a teraz dołączył do rywalizacji europejskiej.

Młody Francuz dostał do testów nowy wóz, Buggyra z Roudnic zbudowała niemal od nowa bolid który ma umożliwić walkę o najwyższe lokaty. Najciekawszy jest tam nowy silnik wyprodukowany przez Gyrtech, inżynieryjną markę należącą do Buggyry. Oni specjalizują się w modyfikacjach silników oraz przeróbkach. Tym razem na bazie bloku silnika MAN-a D26 powstała jednostka ponoć lepsza od wcześniejszej, w której blok pochodził np. z Caterpillara.

Do mistrzostw zgłoszono na razie 18 zawodników i tylu będzie formalnie rywalizowało o tytuł mistrza Europy. Są wśród nich piloci startujący na 4 pojazdach Iveco, dwie Scanie i 2 Freightlinery, a reszta to MAN-y. W tej grupie zobaczymy i najbardziej doświadczonego zawodnika stawki Antonio Albacete na mocno (podobno) zmodernizowanym MAN-iea (fot), ale i debiutanta z Niemiec, który jeszcze nigdy nie jeździł wyścigową 1200 konną maszyną. Na pewno zgłoszą się także tacy zawodnicy, którzy startują w zależności od posiadanego sprzętu i pieniędzy.

Pierwsza eliminacja za dwa miesiące, na tym właśnie torze w Moście. Czekamy !

Początek strony