Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Zapadły decyzje w sprawie tegorocznych mistrzostw Europy w wyścigach ciężarówek ETRC. Zaczną się w sierpniu na autodromie w czeskim Moście.

Kalendarz został skrócony i przesunięty i zamiast oryginalnie planowych 8 eliminacji, z których dwie już powinny się odbyć, w sumie będzie przeprowadzonych 6 zawodów. Wszystko zacznie się 29 sierpnia w Moście, gdzie zwykle obserwowaliśmy walki półmetka sezonu. Następnie truckracing przeniesie się do do Zolder w Belgii, a potem na Jaramę i do Francji na słynny Le Mans (normalnie kończono tak sezon). Kolejne eliminacje to Hungaroring ( 17.10), a koniec rywalizacji planuje się na 14.11.2020 w Misano we Włoszech.

Jeśli te plany uda się zrealizować truckracing wyjdzie obronną ręką z okresu zawirowań koronawirusowych. Do tej pory zgłoszono 17 zawodników, w tym oczywiście nr 1 dostał urzędujący 6-krotny mistrz Europy Jochen Hahn. Tym razem pojedzie Iveco S-Wayem czyli najnowszą generacją ciągnika opartego na S-Way, ale poważnie zmodyfikowanego przez Team Hahn Racing. Drugie Iveco należy do Stefi Halm, która w ub roku otarła się o podium mistrzostw ETRC.

Zupełnie nowy pojazd buduje Freightliner Buggyra. Pierwszy bolid dostanie oczywiście Adam Lacko, a drugi - debiutant w rywalizacji europejskiej Theo Calvet.

W miarę zbliżania się pierwszego wyścigu poinformuję o nowościach, zawodnikach zgłaszających się w ostatniej chwili i zmianach w regulaminie.

Początek strony