Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Innowacyjna koncepcja wyświetlacza i obsługi nowego MAN Truck Generation otrzymuje złotą nagrodę German Design Award 2021.

W kategorii Doskonałe wzornictwo produktu spójne, zorientowane na praktyczność miejsce pracy kierowców ciężarówek przekonało międzynarodowe jury składające się z 38 ekspertów w dziedzinie projektowania. Po Red Dot Design Award, to już druga duża nagroda dla
miejsca pracy kierowcy w nowej generacji MAN-a.
„Złota nagroda German Design Award to najwyższe wyróżnienie za doskonałą, kompleksową i nowatorską pracę projektową. Posiadacze „złotego” tytułu zapewniają kluczową stymulację dla całej branży ”, według Lutza Dietzolda, dyrektora zarządzającego niemieckiego Design Award, to międzynarodowa nagroda premium Niemieckiej Rady Wzornictwa i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów zawodowych na całym świecie.
W trakcie opracowywania nowej generacji ciężarówek firma MAN zaangażowała
ponad 700 kierowców ciężarówek w różnych modelach, symulatorze jazdy i testach. Wykorzystali swoje doświadczenie w projektowaniu nowego miejsca pracy.
O efekcie decydują trzy niezależnie działające systemy: po pierwsze,
instrumentarium; po drugie, system multimedialno-nawigacyjny z wyświetlaniem
12,3 cala i innowacyjny element sterujący MAN SmartSelect ; i po trzecie, wewnętrzny pilot do kontroli komfortu i funkcji rozrywkowych.
O German Design Award: Niemiecka Rada Wzornictwa działa od 1953 r. jako ośrodek
ekspertyz w zakresie komunikacji i transferu wiedzy w zakresie projektowania, brandingu i innowacji. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w lutym 2021 roku.

 

l

Początek strony