Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Grupa PSA obejmująca marki Peugeot, Citroen, Opel a niedługo i Fiat, nie tylko produkuje samochody elektryczne ale pomaga je eksploatować.

Celem Grupy jest zapewnienie pracownikom dostępu do infrastruktury we wszystkich jej europejskich lokalizacjach. Prawie 500 stacji ładowania zostanie wdrożonych w 49 lokalizacjach Grupy, w 12 krajach. Wdrożenie i zarządzanie terminalami zostanie zapewnione przez dwóch partnerów Grupy w tym projekcie: Izivia i Total EV.
„Podczas gdy Groupe PSA jest zaangażowana w walkę z globalnym ociepleniem i emisją CO2, upraszczamy życie pracowników, którzy opowiedzieli się już za czystą mobilnością, ułatwiając ładowanie akumulatorów pojazdów elektrycznych.Operacja ta świadczy o spójności działań Grupy w zakresie klientów i pracowników ”- powiedział Xavier Chéreau, dyrektor ds. zasobów ludzkich i transformacji.
Realizacja stacji ładowania elektrycznego rozpoczęła się w 2019 roku i potrwa do końca 2021 r. 365 stacji jest już wdrożonych i działających.
Te terminale ścienne 7 kW umożliwiają ładowanie akumulatorów w cenie porównywalnej do ceny ładowania w publicznych sieciach zewnętrznych.
Inicjatywa ta wspiera elektryczną ofensywę Grupy rozpoczętą w 2019 roku.Grupa
zaprezentowała już 15 modeli zelektryfikowanych pojazdów w Europie.

 

Początek strony