Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W pełni elektryczne samochody Renault są testowane w Tatrzańskim Parku Narodowym. Po parku jeździł już Renault Master Z.E. w zabudowie 9-miejscowej.

Obecnie pracownicy TPN mogą przetestować Renault Mastera Z.E. wyposażonego w skrzynię z wywrotem z dodatkowym koszem oraz osobowe nowe Renault ZOE. Samochody dostarczył autoryzowany koncesjoner Renault Anndora.

Do Tatrzańskiego Parku Narodowego trafił w pełni elektryczny Renault Master Z.E. wyposażony w zabudowę – skrzynię z wywrotem z dodatkowym koszem. Samochód może być wykorzystywany podczas prac gospodarczych. Wcześniej pracownicy TPN testowali jego
9-miejscowy odpowiednik z panelami fotowoltaicznymi na dachu, przeznaczony do przewozów osób. Master Z.E. był testowany na trasie Zakopane – Kuźnice – Łysa Polana – Morskie Oko, gdzie dobrze radził sobie nawet na wymagających podjazdach.

W ramach testów pracownicy parku mają również do dyspozycji osobowe nowe Renault ZOE. Wcześniej w tym roku władze TPN nabyły elektryczną furgonetkę Renault Kangoo Z.E. Wszystkie samochody zostały dostarczone przez autoryzowanego koncesjonera Renault Anndora.

Renault Master Z.E. to duży furgon z napędem elektrycznym, który dysponuje najszerszą gamą na rynku. Obejmuje ona trzy wersje nadwoziowe: furgon, platformę z kabiną oraz nową wersję podwozia z kabiną – wszystkie dostępne z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony. Nowe ZOE to w pełni elektryczny miejski samochód charakteryzujący się zasięgiem do 395 km w cyklu WLTP i możliwością doładowania akumulatora w zaledwie 30 minut do poziomu pozwalającego na przejechanie do 150 km. Elektryczna furgonetka Renaut Kangoo Z.E. umożliwia przejechanie od 120 km do 200 km na jednym ładowaniu .

Początek strony