Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Jury ekspertów po raz kolejny potwierdza innowacje a Schmitz Cargobull zdobywa nagrodę „Trailer Innovation 2021” w kategorii „Środowisko”.

Wiodący europejski producent przyczep zajmuje pierwsze miejsce z naczepą skrzyniową S.KO z elektronicznie sterowaną osią i elektrycznym układem chłodzenia S.Cue.
Schmitz Cargobull jest zdobywcą renomowanej nagrody "Trailer Innovation" w kategorii "Environment" za naczepę skrzyniową S.KO ze zintegrowaną elektroniką zasilającą i systemem baterii. „Dzięki temu przyjaznemu dla środowiska alternatywnemu układowi napędowemu Schmitz Cargobull wnosi istotny wkład w redukcję CO2 i przejmuje odpowiedzialność za zoptymalizowane koncepcje transportu i logistyki ekologicznej. Traktujemy tę nagrodę jako potwierdzenie naszej przyszłościowej technologii i wieloletniego doświadczenia w branży ”- mówi Roland Klement, członek zarządu ds. Badań i rozwoju w Schmitz Cargobull.
Dzięki temu pojazdowi firma Schmitz Cargobull opracowała koncepcję wyposażenia, która w znaczący sposób przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Zasilana wyłącznie elektrycznie jednostka chłodząca S.CUe ze zintegrowaną elektroniką pomija silnik spalinowy i jest zaprojektowana do chłodzenia i ogrzewania bez generowania jakichkolwiek emisji. Zamiast zbiornika oleju napędowego na podwoziu są teraz instalowane akumulatory. Dodatkowo system jest wyposażony w zelektryfikowaną oś przyczepy Schmitz Cargobull, która odzyskuje energię podczas hamowania, skracając czas ładowania akumulatora z sieci.
Schmitz Cargobull był również w stanie zająć czołowe miejsca w innych kategoriach. Na przykład system zamykania drzwi TrailerConnect® zajął doskonałe drugie miejsce w kategorii „Bezpieczeństwo”. Zapewnia to ochronę towaru przed nieuprawnionym dostępem.
W kategorii „Komponenty” nowy system dystrybucji powietrza w naczepie furgon S.KO COOL SMART zajął trzecie miejsce.
Schmitz Cargobull zdobył kolejne trzecie miejsce w kategorii „Concept” dzięki swojej koncepcji transportu EcoDuo, która zdobyła już wiele nagród. System EcoDuo składa się z dwóch standardowych naczep kurtynowych połączonych wózkiem dolly i sprzężonych z ciągnikiem.
W jury prestiżowych branżowych nagród zasiedli dziennikarze z 16 specjalistycznych publikacji transportowych z Europy. Platforma „Trailer Innovation” obejmuje interesujące nowości w dziedzinie przyczep i zabudów i od 2002 r. co dwa lata przyznaje nagrody.

 

 

Początek strony