Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku Mercedes-Benz Cars & Vans sprzedał na całym świecie 1 792 744 samochodów osobowych i dostawczych.

W związku z pozytywnym rozwojem popytu klientów na wielu rynkach, globalna sprzedaż samochodów osobowych Mercedes-Benz od lipca do września wzrosła o 3,9% w porównaniu z kwartałem poprzedniego roku.
Mercedes-Benz Vans dostarczył 95 933 samochody dostawcze od lipca do września (+ 11,2%).
Ożywienie w sprzedaży detalicznej samochodów osobowych utrzymywało się w trzecim kwartale. Aby w krótkim czasie sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu klientów, zapasy dealerów zostały zmniejszone na całym świecie.
„Popyt ze strony naszych klientów w trzecim kwartale był znacznie wyższy niż zakładaliśmy w marcu i kwietniu w obliczu wyzwań pandemii. Jednak trzeci kwartał pokazuje również, jak zróżnicowana regionalnie sytuacja na rynkach i naszych dealerów jest nadal. Dlatego w czwartym kwartale będziemy bardzo uważnie monitorować rozwój wypadków, ale obecny poziom popytu jest zachęcający ”- powiedziała Britta Seeger, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialna za marketing i sprzedaż.
Mercedes-Benz sprzedał na całym świecie 1 548 859 samochodów luksusowych i premium w pierwszych trzech kwartałach roku, kontynuując tym samym wzrostowy trend sprzedaży (-10,2%). W samochodach dostawczych Mercedes-Benz w trzecim kwartale 2020 r.w warunkach koronowych można było zauważyć dalsze ożywienie na rynku. Sprzedaż jednostkowa wzrosła o 11,2% w trzecim kwartale, w szczególności ze względu na pozytywne zmiany w Chinach i Europie. W trzecim kwartale sprzedano łącznie 95 933 egzemplarzy Sprintera, Vito, Vito Tourer i Citana.
„Byliśmy w stanie zwiększyć sprzedaż jednostkową naszych samochodów dostawczych na całym świecie o osiem procent. Wzrost ten jest w dużej mierze oparty na sukcesie naszych samochodów dostawczych, dzięki którym osiągnęliśmy nasz najlepszy w historii trzeci kwartał na świecie ”- powiedział Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.
„W naszej ofercie mamy już trzy samochody dostawcze z zasilaniem akumulatorowym, które otrzymują bardzo pozytywne reakcje. W ciągu ostatnich trzech miesięcy dostarczyliśmy prawie 800 całkowicie elektrycznych samochodów dostawczych
Mercedes-Benz do klientów i otrzymaliśmy kolejne duże zamówienia na ponad 2000 naszych pojazdów elektrycznych”.

 

 

 

Początek strony