Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Jedną z zaprezentowanych nowości Mercedesa jest przedseryjny prototyp eActrosa z elektrycznym napędem, przeznaczonego do ciężkiego transportu dystrybucyjnego.

Produkcja seryjna tej ciężarówki ma ruszyć w roku 2021 w fabryce w Woerth obok dotychczasowej produkcji samochodów z silnikami spalinowymi.

Natomiast zaprojektowany do zastosowań komunalnych eEconic, oparty na eActrosie, ma zostać wprowadzony do produkcji seryjnej w 2022 roku.

Dr Matthias Jurytko, szef zakładu i produkcji w Woerth : rozpoczęcie jego produkcji seryjnej w przyszłym roku będzie przełomowym wydarzeniem dla tej fabryki i regionu.

Zasadniczo budowa różnych typów pojazdów ma być jak najbardziej zintegrowana, a podstawowa konstrukcja montowana na jednej linii niezaleĹĽnie od tego, czy pojazd będzie wyposażony w konwencjonalny silnik spalinowy, czy w elektryczny układ napędowy. Proces produkcyjny ulegnie modyfikacjom odpowiednio do typu pojazdu.

Kluczowym punktem przyszłej produkcji eActrosa jest hala produkcyjna w budynku 75 zakładu w Woerth. Od około roku trwają w niej prace związane z przebudową oraz przygotowania do wdrożenia nowych procesów produkcyjnych. Obejmują one m.in. budowę nowej linii montażowej.

 


W niektórych aspektach seryjny eActros będzie zdecydowanie lepszy od dotychczasowego prototypu np. pod względem zasięgu, osiągów napędu i bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony