Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W czerwcu 2020 r. Daimler Truck AG ogłosił, że rozwija seryjną produkcję ogniw paliwowych w Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat eksperci Daimlera zgromadzili już rozległą wiedzę w tej dziedzinie oraz opracowali metody i procesy produkcyjne. W ścisłej współpracy ze swoimi kolegami w Vancouver w Kanadzie oraz w ramach trwających działań związanych z rozwojem ogniw paliwowych, eksperci ze Stuttgartu przenoszą to doświadczenie na bezpośredni wstępny etap przyszłej produkcji seryjnej. Inwestycje są realizowane w nowych, najnowocześniejszych obiektach, obejmujących każdy etap procesu produkcji ogniw paliwowych. Produkcja przedseryjna odbędzie się w nowo budowanym zakładzie w Esslingen-Pliensauvorstadt koło Stuttgartu. Operacje mają rozpocząć się w przyszłym roku. Jak już ogłoszono w czerwcu, decyzja o lokalizacji kolejnej produkcji seryjnej zostanie podjęta w późniejszym terminie w ramach planowanego joint venture z przyszłym partnerem, Volvo Group.
W czwartek przedstawiciele Daimler Truck Fuel Cell wraz z dr. Jürgenem Ziegerem, burmistrzem Esslingen i Markiem Grünem z Esslingen Economic Development Agency, odwiedzili zakład w Esslingen-Pliensauvorstadt. Obecni byli (od lewej do prawej): prof. dr Christian Mohrdieck, dyrektor zarządzający Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG, Marc Grün, Agencja Rozwoju Gospodarczego Esslingen,dr Jürgen Zieger, burmistrz Esslingen, dr Andreas Gorbach, dyrektor zarządzający Daimler Truck Fuel Cell GmbH & Co. KG.

 

 

Początek strony