Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Szkolenia DAF EcoDrive+ będą w całej Europie

Firma DAF przeprowadza w całej Europie szkolenie EcoDrive+. Interaktywny program szkoleniowy uczy kierowców nowej ciężarówki DAF, jak optymalnie wykorzystywać systemy znajdujące się na pokładzie pojazdu.

 Rezultat: znaczące zmniejszenie zużycia paliwa, niższe koszty utrzymania i zadowoleni kierowcy.

 Wraz z dostawą nowego DAFa LF, CF lub XF zawsze odbywa się obszerne wyjaśnienie cech pojazdu. Po wyjaśnieniu wszystkiego i przekazaniu kluczy kierowca otrzymuje również kupon na program szkoleniowy DAF EcoDrive+.  Kupon ten jest ważny przez sześć miesięcy, a kierowca może go wykorzystać, aby wziąć udział w intensywnym szkoleniu 1 na 1 we własnej ciężarówce. Szkolenie prowadzi instruktor przeszkolony i certyfikowany przez firmę DAF.

„ Każda nowa ciężarówka DAF ma wiele - czasem opcjonalnych - systemów na pokładzie, które ułatwiają bardziej wydajną, bezpieczniejszą i relaksującą jazdę” - wyjaśnia Pascal Hochstenbach z Akademii Kierowców DAF . „Tylko wtedy, gdy wiesz, jak ich używać, możesz osiągnąć maksymalną wydajność z każdej kropli oleju napędowego”. 

Dodatkową zaletą wiedzy o tym, jak prawidłowo używać hamulca silnikowego i systemów takich jak adaptacyjny tempomat, jest to, że prowadzi to do mniejszego zużycia hamulców, podczas gdy systemy takie jak ACC i AEBS pomagają zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Hochstenbach: „Kierowca, który zna swój samochód ciężarowy na wylot, również bardziej cieszy się z jazdy. To właśnie sprawia, że ​​program szkoleniowy DAF EcoDrive+ jest wart wysiłku pod względem poświęconego czasu ”.

Program szkolenia EcoDrive + trwa zwykle około jednego dnia i obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczne. „Nasi kierowcy, którzy przeszli szkolenie, jeżdżą co najmniej 10% wydajniej. To imponujący zwrot z inwestycji ” - mówi Marek Gunia, Dyrektor Transportu w BATIM w Polsce. „Zauważyłem również znaczny spadek uszkodzeń moich pojazdów. EcoDrive+ poprawia umiejętności kierowców i ich znajomość różnych systemów pojazdów. Dzięki temu moi kierowcy są jeszcze lepszymi profesjonalistami i znacznie szczęśliwszymi ze swojej pracy ”.  

W standardzie szkolenia są oferowane kierowcom nowego DAFa we Francji, Niemczech, Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii. W zależności od lokalnych środków Covid-19, firma DAF w najbliższej przyszłości jeszcze szerzej wprowadzi swój program szkoleniowy EcoDrive+ w całej Europie.  

 

Początek strony