Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Volvo demonstruje  aż cztery nowe pojazdy

Na torze Jastrząb k. Szydłowca kończy się dzisiaj kilkudniowa impreza związana z premierą nowej gamy pojazdów Volvo FH, FH16, FM i FMX.

Wprawdzie pierwsze informacje o nowych pojazdach opublikowano w kutym ale przez pandemię nie można było zorganizować oficjalnej premiery z pokazami, szkoleniami i demonstracjami umożliwiającymi bliższe poznanie samochodów.

Nowością dla Volvo jest choćby to że jednocześnie wprowadza na rynek 4 różne pojazdy, dawniej nowości dawkowano, rozdzielając je np. półrocznymi okresami wyczekiwania.

Proces odnawiania gamy zaczął się półtora roku temu gdy weszły nowe układy napędowe. Teraz drugi etap, związany ze zmianami kabin i ulepszeniami systemów prowadzenia samochodów.

Wprawdzie dla Volvo flagowym pojazdem jest FH ale polski oddział szwedzkiego koncernu, a zapewne także kilka innych rynków, kładzie większy nacisk na niedoceniane wcześniej FM. I właśnie ten ”mniejszy” ciągnik dostał większy zakres zmian, który wzbudzi i pobudzi zainteresowanie tych klientów którzy wykonują operacje krajowe i regionalne.

Dla FH najważniejsze są poprawa komfortu dla kierowcy i obniżenie kosztów przez niższe zużycie paliwa. Potwierdzają je i testy wewnętrzne koncernu ( słynne 10 proc. oszczędności) i niedawno wykonany test w Bawarii.

FM dostał zaś większą o tysiąc litrów pojemności kabinę o mocno poprawionym komforcie i widoczności.

Odpowiednio, największe Volvo FH16 oraz terenowy FMX dostały szereg zmian wynikających z ulepszeń zastosowanych w FH i FM.

Z zewnątrz samochody dostały nowe reflektory LED w kształcie „V” nowe grile i zmiany poprawiające aerodynamikę. Zmian w sumie jest sporo, więc wkrótce opiszę je w zakładce „Truck”, gdzie zapraszam zainteresowanych szczegółami.

Początek strony