Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Nowy szef komunikacji firmy MAN Truck  & Bus

Pietro Zollino zastąpił Stefana Klatta na stanowisku Dyrektora Korporacyjnego Komunikacji i spraw publicznych w firmie MAN Truck & Bus SE od 1 września 2020 r.

Pietro Zollino (53) ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa ds. komunikacji w firmie Volkswagen Grupa Ameryki. Zollino rozpoczął karierę zawodową jako dziennikarz motoryzacyjny i szef działu testów i serwisu w Motor Presse Stuttgart. W 2002 roku przeniósł się do Mercedes-Benz Cars, obejmując stanowisko szefa komunikacji.
Zollino ma dyplom z fizyki i jest dziennikarzem. Od 2012 roku pracował dla Volkswagena, najpierw jako szef produktu, technologii i klasycznej komunikacji dla marki VW, a następnie jako szef innowacji komunikacji dla koncernu Volkswagen.
W 2016 roku Zollino przeniósł się do Herndon w Wirginii, aby pracować jako szef ds. Komunikacji w regionie Ameryki Północnej (Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk) dla marki Volkswagen. Od 2017 roku był również odpowiedzialny za całość komunikacji Volkswagena w Stanach Zjednoczonych w ramach jego roli
Wiceprezes ds. Komunikacji w Volkswagen Group of America.
Stefan Klatt, który był szefem komunikacji korporacyjnej w MAN Truck & Bus od 2015 roku przejmie komunikację korporacji MAN SE.

 

Początek strony