Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
1800 elektrycznych furgonów Mercedesa dla Amazona

Mercedes-Benz AG przyłącza się do „Zobowiązania klimatycznego” - zobowiązania, którego współzałożycielami są Amazon i Global Optimism.

Cel zobowiązania: neutralność węglowa wszystkich firm sygnatariuszy dziesięć lat przed celem określonym w porozumieniu paryskim.
W 2019 roku Amazon i Global Optimism założyły „The Climate Pledge”. Inicjatywa postawiła sobie za cel przyczynienie się do osiągnięcia celów Porozumienia paryskiego dziesięć lat wcześniej, niż jest tam zamierzone, tj. Już w 2040 r. Podpisujące się firmy zgadzają się na: regularne mierzenie i raportowanie emisji gazów cieplarnianych, wdrażanie strategi dekarbonizacji zgodnie z Porozumieniem paryskim poprzez rzeczywiste zmiany biznesowe i innowacje, podejmowanie działań w celu zneutralizowania wszelkich pozostałych emisji za pomocą dodatkowych, wymiernych, rzeczywistych, trwałych i korzystnych społecznie kompensacji, aby osiągnąć zerową roczną emisję dwutlenku węgla netto do 2040 r.
„Cieszymy się z odważnego przywództwa, jakie wykazał Mercedes-Benz, podpisując się pod zobowiązaniem klimatycznym i zobowiązując się do ambitnych działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym” - Jeff Bezos, założyciel i dyrektor generalny Amazona. „Dodanie 1800 elektrycznych pojazdów dostawczych to kolejny krok w naszej drodze do zbudowania najbardziej zrównoważonej floty transportowej na świecie. będziemy się szybko poruszać, aby w tym roku wprowadzić te samochody dostawcze na drogi ”.
Rok temu Mercedes-Benz przedstawił „Ambition2039”, mapę drogową na rzecz mobilności neutralnej pod względem emisji CO2. Firma już robi duże postępy w tym kierunku: do końca tego roku portfolio pojazdów będzie obejmować pięć w pełni elektrycznych modeli i ponad 20 hybryd plug-in.
Własne fabryki samochodów osobowych i dostawczych Mercedes-Benz będą neutralne pod względem emisji CO2. Obejmuje to ponad 30 fabryk samochodów osobowych i dostawczych na całym świecie. Jednym z ważnych elementów jest produkcja baterii, która od 2022 r. będzie również neutralna pod względem emisji CO2 na całym świecie.
Amazon zamówił ponad 1800 pojazdów elektrycznych od Mercedes-Benz Vans
Pojazdy elektryczne z tego zamówienia rozpoczną dostawy do klientów w Europie w 2020 roku : ponad 1800 samochodów eVito i eSprinter od Mercedes-Benz Vans zostanie dostarczonych do Amazon w tym roku do użytku w całej Europie. Zamówienie obejmuje około 600 średniej wielkości eVito i ponad 1200 pojazdów dużego furgonu eSprinter.

 


Początek strony