Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Autoryzowany serwis Renault  k.Białegostoku

Od 1 września 2020 roku, w związku z zaprzestaniem współpracy z firmą Wimex, obiekt TT-Thermo King  w Jeżewie Starym staje się wyłącznym autoryzowanym serwis dealerem Renault Trucks w Białymstoku.

Aktualnie działający serwis w Jeżewie Starym pod Białymstokiem wyposażony jest w: sześć nieprzejazdowych stanowisk serwisowych, ścieżkę diagnostyczną wyposażoną w urządzenia do kontroli pojazdów, dwa profesjonalne podnośniki kolumnowe, stanowisko przygotowane do komputerowej diagnostyki pojazdów, urządzenia do badania geometrii kół i zawieszenia, inne niezbędne urządzenia diagnostyczne oraz naprawcze. Znajduje się tu również w pełni zaopatrzony magazyn części zamiennych. Serwis posiada dedykowany i wyposażony pojazd serwisowy gotowy do podjęcia napraw w ramach Assistance VAS/24 oraz serwisu mobilnego u klienta. Pod okiem mistrza serwisu pracuje 13-tu certyfikowanych i przeszkolonych mechaników, w tym sześciu mechaników dedykowanych do obsługi i napraw pojazdów marek Renault Trucks i Volvo Trucks. Plany rozwoju na rok bieżący przewidują rozszerzenie kadry mechaników pojazdowych do 10-ciu osób. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów stacja zatrudnia 6-ciu pracowników Biura Obsługi Klienta, a jej szeregi zasila także Przedstawiciel Handlowy Aftermarket. Jednak obiekt w Jeżewie Starym jest rozwiązaniem tymczasowym.

W związku z rozwojem współpracy firm Renault Trucks, Volvo Trucks i TT-Thermo King podjęto decyzję o budowie nowej stacji serwisowej spełniającej wszelkie kryteria obsługi pojazdów ciężarowych. Pod koniec roku 2019 firma TT-Thermo King nabyła działkę o powierzchni ponad 1,7 ha w miejscowości Porosły k/Białegostoku, usytuowaną przy drodze S8. Harmonogram prac zakłada oddanie obiektu do końca roku 2021. Projektowany serwis będzie miał charakter multibrendowy z wyraźnym podziałem na sektory dedykowane obsłudze pojazdów Renault, Volvo i agregatów Thermo King. Obiekt posiadał będzie dziewięć pełnowymiarowych stanowisk z możliwością dalszej rozbudowy. Na potrzeby obsługi pojazdów marek Renault Trucks i Volvo Trucks przewidziano 5 przejazdowych stanowisk obsługi pojazdów. Zakładana liczba mechaników, w zależności od potrzeb, powinna wynosić docelowo 12-15 osób. Nowy serwis spełniać będzie wszystkie wymogi VT Dealer Facility Standard. Jednocześnie utrzymana zostanie działalność w Jeżewie Starym, gdzie zorganizowane będzie centrum napraw powypadkowych pojazdów samochodowych i naczep, służące jako wsparcie dla działalności w Porosłach.

Centrum Serwisowe Białystok świadczy usługi od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, w soboty od 8.00 do 16.00 oraz Assistance 24/7.

Na dzień dzisiejszy TT-Thermo King funkcjonuje w Polsce w oparciu o sześć stacji serwisowych: w Jeżewie k/Białegostoku, Gręzowie k/Siedlec, Lublinie, Rawie Mazowieckiej, w Grzędach k/Tarczyna, gdzie zlokalizowana jest siedziba spółki oraz w Głuchowie k/Poznania, gdzie mieści się nowoczesne centrum obsługi pojazdów .

 

 

 

 


 

Początek strony