Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
MB adapter  teraz już bez wizyty w serwisie

Ponad pół miliona pojazdów na 33 rynkach wyposażonych w Mercedes me Adapter od 2016 roku.

Od 4 lat Mercedes-Benz oferuje swoim klientom możliwość wyposażenia dotychczas niepodłączonych pojazdów ze starszych serii modelowych (od 2002 roku) w Mercedes me Adapter. Połączenie adaptera ze smartfonem oznacza, że ​​usługi łączności nie są już zarezerwowane wyłącznie dla klientów kupujących nowe samochody. Do tej pory ponad pół miliona pojazdów na całym świecie zostało wyposażonych w adapter. 500-tysięczny adapter został aktywowany w Malezji. Pojazdy wyposażone w adapter są obecnie na drogach łącznie na 33 rynkach w Europie i regionie Azji / Pacyfiku. Z Estonią, Litwą i Cyprem w tym roku zostaną dodane jeszcze trzy rynki. Od sierpnia tego roku klienci mają możliwość samodzielnego montażu adaptera w swoich samochodach Mercedes-Benz bez konieczności wizyty u certyfikowanego partnera serwisowego. Samoobsługowy proces instalacji w aplikacji prowadzi użytkownika przez poszczególne kroki. Dzięki temu aktywacja jest możliwa w ciągu kilku minut.
Dane i usługi pojazdu są wygodnie dostępne na smartfonie użytkownika
Aktywacja wymaga zainstalowania Mercedes me Adapter, konta użytkownika Mercedes me i połączenia z aplikacją Mercedes me Adapter. Informacje są odczytywane z pojazdu i przesyłane do aplikacji przez Bluetooth®. Aplikacja oferuje właścicielom Mercedes-Benz różne funkcje z czterech głównych obszarów: mój samochód, mobilność, statystyki i serwis. Zintegrowana wyszukiwarka stacji benzynowych i miejsc parkingowych jest jedną z najczęściej używanych funkcji, a klienci uzyskują dostęp do tej funkcji średnio 150 000 razy w tygodniu. Ta funkcja pokazuje stacje benzynowe w okolicy wraz z ich cenami paliw i godzinami otwarcia oraz wskazuje dostępne miejsca parkingowe na pobliskich parkingach, w tym koszty parkowania. Inną popularną funkcją jest telediagnostyka, za pomocą której aplikacja wysyła ostrzeżenie, aby ostrzec użytkownika bezpośrednio o wszelkich usterkach lub problemach związanych z pojazdem.
Oprócz funkcji związanych z codziennymi tematami, takimi jak parkowanie, tankowanie i nawigacja, aplikacja Mercedes me Adapter zapewnia właścicielowi również informacje o pojeździe i usługach. Na kokpicie przedstawione są takie czynniki, jak poziom paliwa, temperatura oleju silnikowego i płynu chłodzącego, obciążenie silnika i temperatura. Indywidualny styl jazdy jest analizowany za pomocą funkcji Driver Score.
Mercedes me Adapter jest integralną częścią inicjatywy sprzedaży „Best Customer Experience 4.0” w dziale Mercedes-Benz Cars.

 

 

Początek strony