Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Jako dwukrotny mistrz świata Formuły 1 w latach 1972 i 1974 oraz dwukrotny zwycięzca Indianapolis 500, Emerson Fittipaldi kojarzony jest z najszybszymi samochodami jednomiejscowymi. Jednak mimo wieku nie boi się próbować nowych rzeczy.

W tym tygodniu Emerson Fittipaldi (ur. 1946) zasiadł za kierownicą ciężarówki Buggyra VK50. „Po raz kolejny przekonaliśmy się, że im więcej osiągnięć ma dana osoba, tym łatwiej jest się z nią porozumieć i znaleźć wspólny język” - potwierdził Martin Koloc, właściciel zespołu Buggyra Racing (na fot. z Emersonem). „Emerson jest absolutnym profesjonalistą i rozmawiamy o jego potencjalnym zaangażowaniu w projekt Akademii Buggyra. W każdym razie, dlatego przyjechał tutaj z żoną i synem Emmo, który będzie jego pilotem. ”

Dwukrotny mistrz Formuły 1, którego walki z Jackiem Stewartem i Nikim Laudą zaliczają się do złotych chwil w historii sportów motorowych, przystąpił do egzaminu na poważnie. „Mam podwójną motywację.Prowadząc Buggyrę, przynajmniej częściowo dorównuję mojemu bratu Wilsonowi, który ścigał się także w European Truck Racing Championship i brazylijskich wyścigach ciężarówek. I będę ścigać się na torze przeciwko Aliyyah Koloc, która, jak właśnie odkryłem, jest obecnie najszybszą truckerką na świecie, mimo że ma zaledwie 16 lat.”

Po pierwszych dwóch okrążeniach instalacyjnych Emerson Fittipaldi zaczął naciskać.„Każdy, kto został mistrzem świata F1, a także zwycięzcą Indianapolis 500, po prostu nie zapomni, jak się ścigać. Rozmawialiśmy około pół godziny o ciężarówce, a on uważnie nasłuchiwał.Oczywiste jest, że jego pierwsze okrążenie polegało na przyzwyczajeniu się do większego pojazdu, a potem na kolejnym, zaczął jechać trochę szybciej i teraz będzie naprawdę cisnął. Biorąc pod uwagę, że to jego debiut w specjalnej ciężarówce, to bardzo dobrze ”- powiedział dwukrotny mistrz Europy w wyścigach ciężarówek, David Vršecký.

 

l

Początek strony