Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Koncepcyjna śmieciarka eCanter SensorCollect

Japońska spółka zależna Daimler Trucks, FUSO, przedstawiła innowacyjny pojazd koncepcyjny eCanter SensorCollect i zademonstrowała go w siedzibie w Kawasaki.

FUSO eCanter SensorCollect to koncepcyjna śmieciarka oparta na całkowicie elektrycznym eCanterze. Pojazd to propozycja zastosowania bezemisyjnej lekkiej ciężarówki, aby podstawowe usługi wywozu śmieci były bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska. Operatorzy idący obok pojazdu mogą zdalnie sterować systemem eCanter SensorCollect za pośrednictwem bezprzewodowego interfejsu HMI (Human Machine Interface). Wyposażony w LiDAR, czujniki ultradźwiękowe i bardzo dokładny GPS, pojazd może bezpiecznie wykonywać zdalnie przesyłane polecenia, wykrywając osoby lub przedmioty w pobliżu. Polecenia te obejmują podążanie za operatorem, zatrzymywanie się, omijanie przeszkód i natychmiastowe zatrzymywanie się, jeśli osoba lub obiekt znajdzie się w pobliżu pojazdu. Funkcje te mają na celu zwiększenie wydajności pracowników zajmujących się zbieraniem śmieci.

FUSO eCanter SensorCollect jest wynikiem innowacyjnego podejścia do rozwoju. Oprócz konwencjonalnych procesów rozwoju produktów, FUSO prowadzi szereg inicjatyw wewnątrz i na zewnątrz firmy, zorganizowało różne warsztaty z uniwersytetami japońskimi i zagranicznymi, a także współpracowało ze start-upami, na które zaproszono również uczestników zewnętrznych. Dzięki tym wydarzeniom do tej pory wygenerowano ponad 100 pomysłów.

Jak dotąd FUSO eCanter sprawdził się jako niezawodny, całkowicie elektryczny lekki samochód ciężarowy w operacjach klientów z ponad 160 pojazdami jeżdżącymi w Japonii, Europie i USA. W Europie FUSO eCanter działa już w jedenastu miastach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Irlandii, Holandii i Danii, aby zapewnić lepsze życie w mieście.

 

 

Początek strony