Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Red Dot dla miejsca pracy kierowcy MAN-a

Pojazdy MAN nowej generacji otrzymały za intuicyjną obsługę stanowiska pracy kierowcy prestiżową nagrodą Red Dot Award: Brands & Communication Design 2020.

Dwudziestu czterech międzynarodowych jurorów doceniło praktyczne i wygodne dla kierowcy pod względem ergonomii, pomysłu i funkcjonalności połączenie wyświetlacza z elementami sterującymi obsługi.

„Chciałbym serdecznie pogratulować zwycięzcom nagrody Red Dot Awards. Nagroda ta potwierdza wysoką jakość projektowanego wzornictwa. Nagrodzone, interesujące rozwiązania wyróżniają się na tle silnej reprezentacji międzynarodowych uczestników i są powodem do dumy dla ich autorów”, powiedział profesor Dr. Peter Zec, założyciel i CEO nagrody Red Dot.

„Przy projektowaniu pojazdów nowej generacji dla MAN było oczywiste, że od samego początku należy włączyć w ten proces kierowców i skoncentrować się na ich oczekiwaniach. Tylko w ten sposób możemy jako producent poznać rzeczywiste potrzeby kierowcy. Od klientów i kierowców otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii, a ta wspaniała nagroda potwierdza tylko, że wybraliśmy właściwą drogę”, mówi z zadowoleniem o nagrodzie Red Dot Award dr Andreas Tostmann, prezes zarządu MAN Truck & Bus.

W ramach projektowania pojazdów MAN nowej generacji włączyliśmy ponad 700 kierowców do procesu projektowania kabiny, symulacji jazdy i przejazdów na trasach testowych. W ten sposób mogliśmy poznać wymagania użytkowników i uwzględnić je przy projektowaniu miejsca pracy kierowcy.

Stanowisko to wyróżniają obsługiwane niezależnie trzy systemy: deska rozdzielcza kombi oraz system infotainment i system nawigacji wyposażone w wyświetlacz o przekątnej do 12,3 cala, innowacyjny element obsługi MAN SmartSelect, a także wewnętrzny pilot umożliwiający regulację funkcji odpowiedzialnych za komfort i rozrywkę bez konieczności wstawania z leżanki. Każdy z tych systemów posiada własną, dopasowaną na potrzeby konkretnego pojazdu logikę sterowania, a jednocześnie stanowi integralną część zachodzących pomiędzy nimi zależności.

Aby umożliwić profesjonalną ocenę różnych aspektów wzornictwa i projektowania, nagroda Red Dot Design Award obejmuje trzy dyscypliny – Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Brands&Communication Design i Red Dot Award: Design Concept. Na konkurs wpływa ponad 18000 zgłoszeń i jest jednym z największych na świecie konkursów w zakresie wzornictwa. Po raz pierwszy w celu oceny najlepszych projektów jury zebrało się w 1955 r. W latach 90-tych ubiegłego wieku Red Dot-CEO, profesor Dr. Peter Zec, zaprojektował nazwę i markę nagrody. Od tego czasu prestiżowa nagroda „Red Dot” stała się uznanym międzynarodowym znakiem doskonałej jakości projektowania.

 

Początek strony