Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Globalne Centrum Logistyczne Mercedes-Benz w Germersheim obchodzi 30-lecie a nowo oddany do użytku kompleks magazynowy ma najnowocześniejszą technologię magazynowania oraz 80 000 m kw magazynów.

Oprócz lokalizacji zewnętrznych, magazyn centralny w Germersheim ma około 500 000 różnych części do samochodów osobowych i dostawczych gotowych do pobrania na ponad 1,4 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Podczas pandemii COVID-19 Globalne Centrum Logistyczne wykazało się również wyjątkową elastycznością w swoim jubileuszowym roku, szczególnie w zakresie globalnej podaży części zamiennych do pojazdów w obszarach istotnych dla systemu.
Germersheim.
Oddanie do użytku nowego kompleksu magazynowego z najnowszą technologią składowania i transportu materiałów zapewnia, że ​​obiekt pozostaje na najwyższym poziomie technologicznym. Zakład zaopatruje swoich partnerów w ponad 150 krajach w części i akcesoria do pojazdów użytkowych i osobowych pod markami Mercedes Benz, smart i FUSO.
Już W momencie otwarcia w lipcu 1990 roku Globalne Centrum Logistyczne było jednym z największych i najnowocześniejszych centrów dystrybucji części samochodowych w przemyśle motoryzacyjnym. Zautomatyzowane technologie obsługi materiałów, takie jak systemy transportu bez kierowcy oraz urządzenia do przechowywania i pobierania, były już w tym czasie szeroko stosowane i nadal są stosowane: od tego czasu magazyn centralny był kilkakrotnie rozbudowywany i modernizowany. Oddanie do użytku nowego kompleksu magazynowego, z najnowocześniejszą technologią magazynowania i transportu materiałów, to kolejny kamień milowy w ciągłym rozwoju tej lokalizacji.
Centralnym elementem nowej hali jest wysoki na 40 metrów magazyn wysokiego składowania na części średniej wielkości i wielkogabarytowych, uzupełniony o
12-metrowy centralny magazyn kompletacji części średniej wielkości - oba wyposażone w wydajne urządzenia do przechowywania i pobierania. Najnowocześniejsze technologie, takie jak system przenośników podłogowych, są używane do szybkiego usuwania i przechowywania komponentów. Części są pobierane w pełni automatycznie za pomocą zintegrowanej technologii przenośników, wykorzystującej połączenie przenośników łańcuchowych, hydraulicznych i elektrycznych przenośników paletowych, aby uzyskać bezpośredni dostęp do obszarów wysokiego składowania. W sumie w rozbudowę i modernizację Globalnego Centrum Logistycznego zainwestowano około 100 milionów euro.
Globalne centrum logistyczne znajduje się w Germersheim w południowym regionie Palatynatu w Niemczech, na wyspie Grün - półwyspie między odnogami Renu i Starego Renu. Średnio codziennie ponad 40 000 listów przewozowych opuszcza Globalne Centrum Logistyczne. Centrum zatrudnia około 3100 osób.

 

Początek strony