Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

TRATON SE reorganizuje zespół zarządu. Ma to związek z karuzelą zmian w Volkswagenie, który jest właścicielem TRATONA.

15 lipca 2020, Andreas Renschler przekaże obowiązki prezesa zarządu Matthiasowi Gründlerowi,(pierwsze fot.) który był dyrektorem finansowym koncernu od maja 2018 r. Dr Andreas Tostmann, obecnie członek zarządu w Volkswagen Passenger Cars przejmie obowiązki Joachima Dreesa, który opuści Zarząd TRATON i funkcje prezesa MAN Truck&Bus za porozumieniem, również ze skutkiem od 15 lipca 2020 r. Ponadto, prof. dr Carsten Intra członek zarządu odpowiedzialny za HR, obejmie stanowisko dyrektora generalnego Volkswagen Samochody Dostawcze. Zastąpi 1 września Thomasa Sedrana, który jednak będzie koordynował kluczowe zagadnienia rozwoju Grupy w kierownictwie VW. Zostało to ogłoszone przez firmę we wtorek po spotkaniu Rady Nadzorczej w Monachium.
Przewodniczący Rady Nadzorczej TRATON SE, Hans Dieter Pötsch. Wyraźnie podziękował panu Renschlerowi za jego pracę od 2015 roku i sukcesy osiągnięte na drodze TRATONA SE do zostania światowym liderem.
Dział Zasobów Ludzkich i IT, za który jest obecnie odpowiedzialny w Zarządzie dr Carsten Intra , przestanie istnieć, a obowiązki zostaną przeniesione na pozostałych członków Zarządu w ramach swoich funkcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony