Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W czerwcu bieżącego roku Wielton sklasyfikowany został na drugiej pozycji wśród producentów naczep i przyczep

. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, pomimo nadal ograniczonego popytu na rynku spowodowanego pandemią COVID-19, Spółka zarejestrowała 175 szt. nowych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) pow. 3,5 tony. W tych warunkach Wielton odnotował w czerwcu wzrost udziałów do poziomu 15,3 proc., stając się wiceliderem zestawienia.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, powołując się na dane CEPiK, podaje, że w czerwcu bieżącego roku cały polski rynek skurczył się o prawie 39 proc. rdr do 1 141 szt. Natomiast od stycznia do czerwca 2020 r. o prawie 51 proc. Producenci nadal odczuwają ograniczony popyt wywołany przede wszystkim kontynuacją trendu z końca roku pogłębionego pandemią koronawirusa.

W czerwcu, w tych trudnych warunkach, Wielton odnotował najmniejszą stratę w nowych rejestracjach - spadek o 27 proc. - podczas gdy lider rynku o 50 proc. W omawianym miesiącu Wielton zarejestrował w Polsce 175 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony. Jednocześnie stanowi to aż 110 proc. wzrost w porównaniu do maja bieżącego roku. Dzięki dobremu wynikowi Spółka uplasowała się na drugim miejscu wśród producentów z miesięcznym udziałem 15,3 proc.

- Wielton był jedynym z czołowych producentów, który zwiększył swój udział rdr. w wymiarze miesięcznym oraz w okresie od początku roku. Dystans pomiędzy nami a liderem istotnie zmalał. Oczekujemy dalszej poprawy naszych wyników, jednak nadal istnieje wiele ryzyk wpływających na decyzje zakupowe klientów. - powiedział Andrzej Mowczan, Członek Zarządu Wielton S.A. i CSO Oddziału Wielton w Wieluniu.

 

 

 

 

Początek strony