Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Półrocze znośne dla MB bo pomogła Azja

W drugim kwartele globalna sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych MB była całkiem dobra.

Atrakcyjny portfel produktów i siła marki Mercedes-Benz znalazły odzwierciedlenie w sprzedaży samochodów: w czerwcu globalne dostawy ponownie były nieco powyżej poziomu z poprzedniego roku (+ 0,6%). Od początku roku Mercedes-Benz osiągnął lepszy rozwój niż ogólny rynek luksusowych samochodów na niektórych rynkach europejskich i na rynku krajowym w Niemczech. W regionie Azji i Pacyfiku marka z gwiazdą ze Stuttgartu osiągnęła nowy rekord sprzedaży od kwietnia do czerwca.

 W pierwszej połowie roku Mercedes-Benz sprzedał 935 089 samochodów z gwiazdą (-17,6%). Mercedes-Benz Cars sprzedał ogółem 945 190 samochodów marki Mercedes-Benz i marek smart (-20,9%). W Mercedes-Benz Vans pandemia COVID-19 miała wyraźny wpływ na pierwszą połowę 2020 r. Zwłaszcza ze względu na ograniczenia w kwietniu i maju doprowadziło to do zmniejszenia sprzedaży jednostkowej o 25,6% w pierwszej połowie roku. W pierwszej połowie roku sprzedano łącznie 125 946 sztuk Sprintera, Vito, Vito Tourera i Citana.

 „Samochody dostawcze Mercedes-Benz były dość zauważalne na drodze w tych trudnych czasach - ze względu na liczne usługi dostawcze lub jako transportery między innymi w służbie zdrowia. Szczególnie cieszy fakt, że rynek w Chinach tak szybko się poprawił i że mogliśmy tam zwiększyć sprzedaż jednostkową naszych samochodów dostawczych o 35% ”- powiedział Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.

 W regionie europejskim Mercedes-Benz dostarczył 313 490 samochodów w okresie od stycznia do czerwca (-31,5%). Dostawy w regionie Ameryki Północnej wyniosły 146 538 sztuk od początku roku (-16,0%).

 

 


 

 

 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Początek strony