Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Wszystkie środki medyczne, które ufundowała Grupa Volkswagen w ramach wsparcia walki z koronawirusem dotarły ostatnio do Niemiec. Przesyłka została wysłana z Chin.

Podsumowując, darowizna obejmuje prawie 10 milionów masek na twarz, 6 milionów par rękawiczek jednorazowych, 300 000 zestawów odzieży ochronnej, 200 000 okularów ochronnych, 10 000 termometrów na podczerwień i 250 000 litrów środków dezynfekujących.

Grupa Volkswagen zamówiła artykuły medyczne w Chinach w połowie marca, aby przekazać je lekarzom i szpitalom w Niemczech. Duża część tej darowizny została już przekazana rządowi niemieckiemu i landowi Dolnej Saksonii do dystrybucji do szpitali i lekarzy w ciągu ostatnich kilku tygodni. Darowizna od Volkswagena dla Dolnej Saksonii obejmowała 3,4 miliona masek, 2,5 miliona par rękawiczek, 80 000 okularów ochronnych, 120 000 zestawów odzieży ochronnej, prawie 4000 termometrów na podczerwień i 140 000 litrów środków dezynfekujących.

Stephan Weil, premier Dolnej Saksonii: „W trakcie zarządzania kryzysowego do tej pory musieliśmy wykonać wiele zadań i pokonać wiele problemów. W tej krytycznej sytuacji Volkswagen wyraził bliskie relacje ze swoją siedzibą w Dolnej Saksonii dzięki hojnym darowiznom towarów i wieloma wyrazami praktycznego wsparcia.

Dr Thomas Steg, szef ds. Relacji zewnętrznych: „Volkswagen odegrał swoją rolę we wspieraniu służba zdrowia. Ta ostatnia przesyłka jest zwieńczeniem wykazanej współpracy . ”

Oprócz darowizny Volkswagen wspomógł Federalne Ministerstwo Zdrowia przy zakupie 100 milionów masek na twarz dzięki kontaktom z dostawcami w Chinach. Łączna ilość towarów wysłanych do Niemiec miała 8000 metrów sześciennych. Obejmowało to darowiznę bezpośrednią o łącznej wartości 40 mln EUR, dostawy dla rządu federalnego, przy czym Volkswagen przejmuje odpowiedzialność za usługi logistyczne, oraz sprzęt wymagany przez samego Volkswagena w związku z kryzysem COVID-19. Towar był przewożonych transportem lotniczym, łącznie 50 lotów zorganizowanych przez Volkswagen Group Logistics z jej usługą dostawcy.

 

l

Początek strony