Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

„Industrial Computer Vision” - technologia rozpoznawania obrazów i przetwarzania ma pomóc w zwiększeniu wydajności produkcji VW o 30 procent od 2016 do 2025 r.

„Zastosowanie tej technologii oferuje znaczny potencjał dzięki czemu nasze zakłady produkcyjne są jeszcze bardziej wydajne. Do 2024 r. spodziewamy się już redukcji kosztów rzędu kilkudziesięciu mln euro w całej grupie ”, mówi Gerd Walker, szef produkcji Grupy Volkswagen. „Koncentrujemy się na aplikacjach, w których możemy rozwijać jedną lokalizację, a następnie wdrażamy w całej Grupie. ” Pierwsze dwa rozwiązania Computer Vision od Porsche i Audi są obecnie przygotowywane do wprowadzenia w całej Grupie i połączenia z Volkswagen Industrial Cloud.

Pierwsza aplikacja Computer Vision ma być wdrożona za posrednictwem Volkswagen Industrial Cloud już w przyszłym roku. Jest obecnie wykorzystywana w Porsche w Lipsku.

Proces wyodrębnia informacje z danych optycznych, takich jak rzeczywiste środowisko w zakładzie, które następnie ocenia za pomocą sztucznej inteligencji (AI). Procedura jest podobna do ludzkiej zdolności rozpoznawania, przetwarzania i analizy obrazów. Volkswagen pracuje z tą technologią od kilku lat, a teraz zwiększa wykorzystanie.

Pierwsza aplikacja, która ma zostać wdrożona w przyszłym roku działa w następujący sposób: do każdego pojazdu dołączonych jest kilka etykiet, na przykład z informacjami o pojeździe lub uwagami na temat poduszki powietrznej. Wiele z tych etykiet zawiera informacje specyficzne dla kraju przeznaczenia.

Computer Vision zapewnia prawidłowe stosowanie tych etykiet.

 W fabryce Porsche w Lipsku pracownik linii produkcyjnej skanuje teraz numer identyfikacji pojazdu, aby zapewnić jednoznaczną identyfikację pojazdu. Robione są zdjęcia każdej etykiety.

Aplikacja sprawdza obrazy, aby upewnić się, że etykiety mają poprawną treść i są zapisane w odpowiednim języku w czasie rzeczywistym i przekazuje pracownikowi linii produkcyjnej informacje zwrotne czy wszystko jest w porządku. To oszczędza kilka minut na pojazd. Aplikacja została opracowana wspólnie przez Porsche, Centrum Rozwoju Oprogramowania Volkswagen w Dreźnie i Smart. Produkcja: Lab Wolfsburg.

 Volkswagen powołał zespół około 60 ekspertów Computer Vision w celu dalszego rozwoju technologi i oceny nowych możliwości.

 


 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 


 


 

 


 

 

 

 

 


 

 
 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 


 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

l

Początek strony