Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

W czwartek 25 czerwca Jego Królewska Mość Willem-Alexander z Holandii złożył roboczą wizytę w DAF Trucks w Eindhoven.

Wizyta odbyła się w związku z wpływem pandemii koronawirusa na przemysł motoryzacyjny. Król został poinformowany o sytuacji przez prezesa DAF, Harry Woltersa, po czym rozmawiał z kilkoma pracownikami DAF w fabryce ciężarówek.

Wizyta robocza w regionie Eindhoven rozpoczęła się w Nedschroef, firmie produkującej elementy złączne, maszyny i narzędzia, między innymi dla DAF. Następnie król odwiedził zakłady produkcyjne DAF-a, gdzie został poinformowany o wpływie kryzysu i wznowieniu procesu produkcyjnego. Rozmowa w fabryce ciężarówek z pracownikami DAF koncentrowała się na korektach dokonanych w produkcji i ich wpływie na codzienne czynności pracowników.

Pod koniec wizyty roboczej król wziął udział w dyskusji przy okrągłym stole - z udziałem osobistosci z holenderskiego przemysłu motoryzacyjnego - na temat konsekwencji kryzysu dla całego sektora. Uczestnicy dyskutowali o miejscach produkcji, które zostały zmuszone do gwałtownego zamknięcia, a które ponownie uruchomiły się po wprowadzeniu wymaganych korekt.

„To był wielki zaszczyt powitać tutaj króla Willema-Aleksandra. Bardzo doceniamy jego zainteresowanie i troskę - powiedział Harry Wolters. „W szczególności jest to bardzo zasłużone uznanie dla naszych pracowników, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy w ogromnym stopniu przyczynili się do stworzenia środowiska pracy, w którym możemy nadal produkować nasze fantastyczne ciężarówki w bezpieczny i zdrowy sposób, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Jesteśmy z tego bardzo dumni! ”

 


 

 

 

 

l

Początek strony