Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Goodyear lepiej śledzi naczepy z Fleet Trackerem

Goodyear Proactive Solutions wprowadza rozwiązanie Fleet Tracker, aby wspierać floty i serwisy w sprawniejszym i skuteczniejszym zarządzaniu naczepami

. To przyjazna dla użytkownika inteligentna aplikacja, która umożliwia szczegółowe monitorowanie przebiegu w celu ustalenia właściwego czasu na wymianę, pogłębianie lub regenerację opon i wydłużenie ich całkowitego okresu eksploatacji. Zasilane bateryjnie urządzenie umożliwia kierownikom flot śledzenie pojazdów na drodze nawet w odległych lokalizacjach oraz zapewnia pełny przegląd historii podróży każdej wyposażonej w nie naczepy.

Konsekwentne monitorowanie pozostałego bieżnika umożliwia flotom i serwisom określenie właściwego czasu na wymianę opon i proaktywne planowanie ich konserwacji bez przestojów w pracy. Inteligentne urządzenie pomoże również w bardziej zrównoważonym prowadzeniu działalności poprzez wydłużenie żywotności opon i utrzymanie karkasu w optymalnym stanie do bieżnikowania.

„System Goodyear Fleet Tracker będzie przekazywał kierownikom flot i serwisom szczegółowe dane dotyczące przebiegu z dokładnością do 95%. W ten sposób można znacznie zoptymalizować okres eksploatacji opon i całkowity koszt posiadania " – wyjaśnił André Weisz, Managing Director of Goodyear Proactive Solutions EMEA.

Urządzenie można zainstalować w każdym typie pojazdu, co w szczególności ułatwia zarządzanie naczepami. To przystępne rozwiązanie wysyła sygnał z danymi GPS, który pozwala menedżerowi floty i usługodawcy na usprawnienie monitorowania pojazdów w ruchu lub na zlokalizowanie naczepy zaparkowanej na dłuższy czas w odległej lokalizacji.

Rozwiązanie monitorujące opracowane przez Goodyear posiada wewnętrzną pamięć, zdolną do przechowywania ponad 55 000 rekordów i przesyła zebrane dane do chmury za pomocą sieci komórkowej. W przypadku, gdy pojazd wyposażony w urządzenie znajduje się poza zasięgiem, pojemność pamięci jest wystarczająco duża, aby zabezpieczyć wszystkie dane przed utratą.

Wbudowany trójosiowy akcelerometr pozwala na przejście systemu w „tryb uśpienia” i stan bardzo niskiego poboru mocy. Technologia zostanie ponownie aktywowana po wykryciu ruchu pojazdu.

Domyślnie urządzenie wysyła sygnał GPS co piętnaście minut. Następnie, co dwie godziny lub gdy pojazd zatrzymuje się albo zaczyna jechać, zebrane dane są przekazywane do chmury. Interwał przesyłania danych może być skonfigurowany tak, aby odpowiadał specyficznym potrzebom floty i rodzajom transportu.

Klient ma dostęp do szczegółowych danych dotyczących przebiegu i tras dla każdego wyposażonego pojazdu za pośrednictwem konfigurowalnego raportu i może śledzić całą historię floty za pomocą przyjaznego dla użytkownika panelu kontrolnego w aplikacjach mobilnych i internetowych.

Goodyear Fleet Tracker to najnowszy dodatek do kompleksowej oferty Goodyear Total Mobility obejmującej szeroką gamę nowych i bieżnikowanych opon.

 

 

 

 

Początek strony