Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

DAF Trucks wprowadza ulepszony system AEBS dla pełnej gamy modeli LF, CF i XF: AEBS-3. System hamowania awaryjnego trzeciej generacji zapewni w pełni autonomiczne hamowanie awaryjne.

Aby pomóc w uniknięciu kolizji zarówno pojazdów stojących, jak i poruszających się z prędkością do 80 km / h, zaawansowany system bezpieczeństwa oferowany jest w połączeniu z adaptacyjnym tempomatem (ACC) i Forward Collision Warning (FCW).

Do nowej generacji systemu AEBS firma DAF Trucks używa precyzyjnego podwójnego radaru z 16 antenami (wcześniej 7) do wykrywania obiektów w dalekim i bliskim zasięgu. Posiada najlepszy w swojej klasie czujnik dalekiego zasięgu o najdłuższym w branży zasięgu wykrywania do 250 metrów (wcześniej 200). Umożliwia to wcześniejsze rozpoznanie potencjalnie krytycznych sytuacji. Niezrównany kąt widzenia w bliskiej odległości 120 ˚ (wcześniej 50˚) umożliwia wcześniejsze przewidywanie sytuacji kolizyjnych - nawet w trudnych warunkach pogodowych oraz w warunkach słabej widoczności, takich jak mgła i niskie słońce.

 AEBS działa razem z układami hamowania i kontroli stabilności pojazdu. Poprzez alarmy dźwiękowe i wizualne oraz mocny pulsacyjny hamulec system zachęca kierowcę do zareagowania na bezpośrednie potencjalne zderzenie. Jeśli kierowca nie zareaguje, ciężarówka automatycznie inicjuje hamowanie awaryjne, aby uniknąć zderzenia lub ograniczyć jego skutki.

 AEBS-3 może zapewnić w pełni autonomiczne hamowanie awaryjne, aby pomóc w unikaniu kolizji zarówno pojazdów stojących, jak i poruszających się z prędkością do 80 km / h. W rezultacie nowy AEBS-3 firmy DAF automatycznie zmniejsza prędkość uderzenia w jak największym stopniu za pomocą poruszającego się lub nieruchomego obiektu przed pojazdem, jeśli kierowca nie zwraca uwagi na niebezpieczne sytuacje.

 


AEBS-3 jest standardem we wszystkich ciężarówkach DAF LF, CF i XF. Wprowadzenie zaawansowanej technologii AEBS-3 po raz kolejny pokazuje, że DAF Trucks zapewnia Pure Excellence, również w zakresie bezpieczeństwa.

 


 

 


 

 

 

 

 

Początek strony