Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Niemieckie firmy autonomicznie osobno ?

BMW Group i Mercedes-Benz AG tymczasowo wstrzymują współpracę rozwojową w zakresie zautomatyzowanej jazdy - może zostać wznowiona później

Obie firmy będą kontynuować własną ścieżkę rozwoju a technologiczne zrozumienie obojga partnerów pozostaje dobre.

Po szeroko zakrojonym przeglądzie obie firmy zawarły wzajemne i polubowne porozumienie, aby skoncentrować się na istniejących ścieżkach rozwoju - co może obejmować również współpracę z obecnymi lub nowymi partnerami. Obie wyraźnie chciały podkreślić, że współpraca może zostać wznowiona w późniejszym terminie, a podstawowe podejście obu organizacji do kwestii takich jak bezpieczeństwo i korzyści dla klientów w zakresie zautomatyzowanej jazdy pozostaje wysoce kompatybilne.

Zarówno BMW Group, jak i Mercedes-Benz AG pracują osobno nad obecnymi generacjami wysoce zautomatyzowanej jazdy i osiągnęły znaczny postęp w tej dziedzinie w przeszłości. Jednak BMW Group i Mercedes-Benz AG nie były w stanie prowadzić szczegółowych dyskusji ekspertów i rozmawiać z dostawcami na temat planów technologicznych do czasu podpisania umowy w ubiegłym roku. W rozmowach tych - i po szczegółowym przeglądzie - obie strony doszły do ​​wniosku, że ze względu na koszty związane z tworzeniem wspólnej platformy technologicznej, a także bieżące warunki biznesowe i ekonomiczne, termin nie jest odpowiedni do pomyślnej realizacji współpracy.

Markus Schäfer , członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG; odpowiedzialny za badania grupy Daimler i dyrektor ds. samochodów Mercedes-Benz: „Nasza wiedza bardzo dobrze uzupełnia wiedzę BMW Group, o czym świadczy nasza udana współpraca. Obecnie sprawdzamy także inne możliwości z partnerami spoza sektora motoryzacyjnego. ”

Obie firmy podkreśliły również, że zgodnie z planem będą kontynuować ścisłą współpracę w pozostałych obszarach.

W komunikacie nie ma słowa o kontekscie decyzji.Jak wiemy COVID19 utrudnia normalne prowadzenie prac rozwojowym w firmach a ponadto niedawno Daimler Trucks nawiązal porozumienie m.in. z Volvo Group, nakierowane na ważne sprawy rozwoju pojazdów elektrycznych.

 

 

 

 

Początek strony