Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Scanie na gaz rozwiozą kosmetyki w Brazylii

Scania właśnie dostarczyła pierwsze cztery ciężarówki napędzane gazem ze swojego zakładu produkcyjnego w São Bernardo do Campo w Brazylii.

Brazylijskie firmy transportowe RN Express i Jomed LOG odebrały dwie ciężarówki na sprężony gaz Scania R 410.

„Bez względu na obecną sytuację pandemiczną, inwestujemy coraz więcej w zrównoważony rozwój”, mówi dyrektor handlowy Eduardo Garrido, Jomed. „Przechodzimy przez niepewne czasy gospodarcze i będzie to doświadczenie edukacyjne dla nas wszystkich. Ale musimy też być nieco odważni i stawiać sobie czoła z czymś tak ważnym, że może to wpłynąć na zrównoważony rozwój społeczeństwa ”.

Jomed od dawna współpracuje z L'Oréal, największą na świecie firmą kosmetyczną, i będzie wdrażał nowe ciężarówki z gazem do swoich dostaw. Program zrównoważonego rozwoju L'Oréal obejmuje cały łańcuch wartości - od projektu produktu po dystrybucję.

RN Express zapewnia również dostawy dla L'Oréal, a także otrzymał wsparcie i zachętę do rozpoczęcia eksploatacji ciężarówek z gazem. Kolejnym wspólnym klientem jest Nespresso, które dba o zrównoważony rozwój we wszystkich operacjach, od pozyskiwania kawy po recykling kapsułek.

„Zarówno L'Oréal, jak i Nespresso nas wsparły, a dzięki tym pojazdom Scania możemy zacząć iść w kierunku większej ekologiczności”, mówi dyrektor handlowy Rodrigo Navarro, RN Express. „Dwie pierwsze ciężarówki z gazem obsłużą dostawy dla L'Oréal, za pomocą trzeciej ciężarówki z gazem obsłuzymy Nespresso za kilka miesięcy. W tym roku zamierzamy rozszerzyć się o pięć do dziesięciu dodatkowych ciężarówek z gazem.”

 

 

 

Początek strony