Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Daimler Buses wkrótce będzie sprzedawać autobusy Mercedes-Benz w Wietnamie a Truong Hai Auto Corporation będzie generalnym dystrybutorem Daimler Buses w tym kraju.

Daimler Buses rozwija działalność autobusową w Azji Południowo-Wschodniej i rozpocznie sprzedaż podwozi Mercedes-Benz w Wietnamie. W tym celu Daimler Buses współpracuje z lokalną korporacją samochodową Truong Hai Auto Corporation (THACO). Od 1 czerwca 2020 r. THACO jest głównym dystrybutorem działu autobusowego Daimlera na rynku wietnamskim.

Sprzedawane tam autobusy będą specjalnie przystosowane do lokalnych warunków i będą wykorzystywać podwozia z fabryki Mercedes-Benz São Bernardo do Campo w Brazylii. Aby zapewnić klientom w Wietnamie wybór pojazdu optymalnego do ich wymagań, podwozie będzie wyposażone w silnik Mercedes-Benz OM 457 o różnych mocach wyjściowych (260 kW i 315 kW).

Wejście na rynek wietnamski jest ważnym krokiem dla Daimler Buses pod względem dalszego poszerzania swojej obecności na rynku globalnym, a tym samym kontynuowania rozwoju w regionie Azji Południowo-Wschodniej. W 2018 roku Daimler Buses z powodzeniem wszedł na tajwański rynek z ciężkimi podwoziami autokarów turystycznych Mercedes-Benz w Brazylii. W Indonezji w ciągu ostatnich lat Daimler Buses utrzymał swoją pozycję rynkową w sposób trwały dzięki udanej ekspansji portfela produktów. Największa na świecie flota autobusów miejskich Citaro działa w mieście Singapur.

W Wietnamie autobusy są ważnym środkiem transportu. Z około 3500 egzemplarzami rocznie wietnamski rynek autobusów jest na przykład większy niż rynek w Hiszpanii czy we Włoszech.

Wejście autobusów Mercedes-Benz na rynek wietnamski będzie wspierane przez Regionalne Centrum Azji Południowo-Wschodniej (RC SEA), jedno z sześciu działających na arenie międzynarodowej regionalnych centrów sprzedaży Daimler Trucks and Buses. Działalność działu pojazdów użytkowych Daimler w regionie Azji Południowo-Wschodniej obejmuje 18 rynków, a liczący 622 miliony mieszkańców region jest bardziej zaludniony niż Stany Zjednoczone (> 300 milionów) czy Europa (> 500 milionów), a na dłuższą metę oferuje dużą dynamikę. Daimler Trucks and Buses ma tam łącznie pięć miejsc montażu CKD dla pojazdów użytkowych.

Truong Hai Auto Corporation (THACO) została założona w 1997 roku z siedzibą w Ho Chi Minh City. THACO zatrudnia ponad 20 000 osób.

 


,

 

l

Początek strony