Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

Volvo Trucks i Grupa Deutsche Post DHL podpisały umowę o współpracy  i szybszym  przejściu na ciężkie samochody ciężarowe z napędem elektrycznym poprzez wprowadzenie łącznie 44 nowych elektrycznych samochodów  Volvo.

Planowane zamówienie obejmuje 40 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FE i Volvo FL, które będą wykorzystywane do dostarczania przesyłek w transporcie miejskim. DHL zdecydował się również na wykorzystanie samochodów ciężarowych Volvo do przewozów regionalnych, zaczynając od czterech samochodów ciężarowych Volvo FM Electric w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze pojazdy zostały już zamówione - sześć przez DHL Parcel UK i dwie przez DHL Freight. Dzięki temu Grupa Deutsche Post DHL zaoszczędzi rocznie prawie 600 ton CO2 i prawie 225 000 litrów oleju napędowego.

Ważnym czynnikiem, który wpłynął na decyzję DHL o przyspieszeniu przejścia na pojazdy o zerowej emisji spalin, są pozytywne doświadczenia związane z użytkowaniem elektrycznego samochodu ciężarowego Volvo w Londynie, od listopada 2020 r., który realizował dostawy do końcowego odbiorcy w dzielnicy handlowej West End. Pojazd ten był pierwszym, w pełni elektrycznym, ciężkim samochodem ciężarowym wykorzystywanym w logistyce miejskiej, w Wielkiej Brytanii.

Współpraca obejmuje przyjęcie nowych technologii Volvo i wspólne działania rozwojowe w dziedzinie elektryfikacji. Umowa obejmuje również analizę operacji transportowych DHL przez Volvo Trucks, której celem jest zapewnienie skutecznego wdrożenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań w zakresie transportu elektrycznego.

Volvo Trucks dostarcza kompletne rozwiązania transportowe dla wymagających profesjonalistów, oferując pełną gamę samochodów ciężarowych o średniej i dużej ładowności. Serwis zapewnia sieć dealerów i 2 200 stacji obsługi w ponad 130 krajach. Samochody ciężarowe są produkowane w 13 krajach. W 2021 roku, na całym świecie, dostarczono około 123 000 samochodów ciężarowych Volvo. Koncern Volvo Trucks jest częścią Grupy Volvo, jednego z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz silników morskich i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i usługowe. Kluczowymi wartościami Volvo Trucks są jakość, bezpieczeństwo i troska o środowisko naturalne.

Początek strony