Truck i Transport     Redakcja.tit@gmail.com

  1. reklama ciężarówka
Szef Volvo : diesel najdalej do 2040 roku !

Do tej pory elektryczne ciężarówki były używane głównie na krótszych dystansach w miastach i na obszarach miejskich. Teraz DHL Freight i Volvo Trucks zainicjowały projekt skupiający się na transporcie ciężkim na dłuższych dystansach.

Współpraca obejmuje ekskluzywne, pierwsze na świecie testy pilotażowe w pełni elektrycznej ciężarówki Volvo FH o dopuszczalnej masie całkowitej do 60 ton. Od marca ciężarówka będzie kursować między dwoma terminalami logistycznymi DHL Freight w Szwecji, na odległości około 150 km. Podczas okresu próbnego Volvo i DHL zdobędą ważne doświadczenie i informacje dotyczące konfiguracji i obsługi odpowiedniej infrastruktury ładowania. Zebrane informacje pomogą zoptymalizować właściwą równowagę między obsługiwaną odległością, masą ładunku i punktami ładowania w codziennych przewozach drogowych.

„ Naszym celem jest zredukowanie do zera wszystkich emisji związanych z logistyką. Osiągnięto już ważne kamienie milowe: efektywność naszej Grupy w zakresie emisji CO2 wzrosła o 35%. Jednak na tej drodze potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań technologicznych i silnego partnerstwa. Jestem przekonany, że nasza ścisła współpraca z Volvo Trucks, pomoże nam osiągnąć nasze ambitne cele środowiskowe w sektorze transportu drogowego ”- mówi Uwe Brinks, dyrektor generalny DHL Freight.

Volvo Trucks kieruje konieczną zmianą w kierunku transportu wolnego od paliw kopalnych, czyniąc przejście na elektryfikację tak płynnym i wydajnym, jak to tylko możliwe. Odbywa się to poprzez rozważenie każdego aspektu ekosystemu elektryfikacji, w tym ładowania, planowania tras, pojazdów, usług i innego wsparcia.

„Branża transportowa szybko się zmienia, a zrównoważony rozwój jest dla wielu naszych klientów coraz ważniejszą zaletą biznesową. Współpracujemy z DHL od dawna.Ich szerokie i globalne doświadczenie w logistyce pozwala nam badać warunki postępu tej zmiany technologicznej, dostosowując ją do potrzeb klientów i rodzaju operacji transportowych ”- mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Już dziś ciężarówki Volvo FL Electric i Volvo FE Electric przeznaczone do dystrybucji miejskiej są produkowane seryjnie. Firma DHL Supply Chain niedawno uruchomiła w Londynie nowe Volvo FL Electric, wprowadzając tym samym pierwszą specjalnie zbudowaną w pełni elektryczną ciężarówkę Volvo do dystrybucji miejskiej w Wielkiej Brytanii.

Pod koniec ubiegłego roku Volvo Trucks w Ameryce Północnej rozpoczęło sprzedaż VNR Electric, a w tym roku rozpocznie się sprzedaż w Europie gamy produktów z napędem elektrycznym o dużej ładowności.

„ Nasze zobowiązanie polega na tym, że najpóźniej do 2040 roku cała nasza oferta samochodów ciężarowych będzie wolna od paliw kopalnych” - podsumowuje Roger Alm.

 

Początek strony